i5-4200H - GTX 850M sistemde GTA 5 için ayar önerisi

XxToprakMamixX

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopıma 8 GB DDR3 1600 MHz RAM takviyesi yaptım. 6 GB RAM'den 12 GB'a yükseltmiş oldum. Biraz da olsa performans artışı bekliyordum ama bir artış olmadı. Düşük ayarlarda da yüksek ayarlarda da şehir içinde 30-40 FPS alıyorum, hafif donmalar oluyor, ben RAM'den kaynaklandığını düşünüyordum ama RAM'den değilmiş demek ki. Bu donmalardan ve düşük FPS'ten kurtulabileceğim ayar önerisi yapabilir misiniz?

Sistem özelliklerim.
i5-4200H CPU.
GTX850M 2 GB ekran kartı.
12 GB DDR3 RAM.
240 GB SanDisk SSD.

Oyun ayarlarını degistirmiyor ki, bir etki edeceğini sanmıyorum.

Yok büyük araba soygunu 5 gibi destekli olan oyunlarda yapıyor. Bende büyük araba soygunu oyun serisinin hastasıyım ama direkt olarak ayar çekince etki etmiyor Experience'tan açınca bir de profile insecpitor (adı yanlış olabilir) FPS sabitlemesini ayarladığım için FPS stabil 50-60 arası oluyor. Diğer türlü girerken ani FPS düşmesi yaşatıyor çok.

Yok büyük araba soygunu 5 gibi destekli olan oyunlarda yapıyor. Bende büyük araba soygunu oyun serisinin hastasıyım ama direkt olarak ayar çekince etki etmiyor Experience'tan açınca bir de profile insecpitor (adı yanlış olabilir) FPS sabitlemesini ayarladığım için FPS stabil 50-60 arası oluyor. Diğer türlü girerken ani FPS düşmesi yaşatıyor çok.
Evet dostum çok güzel bir ayar çekti. Hem yüksek ayarlarda hem de daha iyi fps'le oynuyorum. Yalnız profile insecpitor dediğin ayarı bulamadım. Onu nasıl yapıyoruz?

Geri
Yukarı