i5 4200M laptop çok yavaş

Harici monitör + 4GB ram + SSD ile sıfırdan format Win11 e geçiş yapın derim.

HDD sökmeyi kendim yapabilir miyim? Yoksa bir bilgisayarcıya götürmek şart mı? Buradaki bilgisayarcılara pek güvenmiyorumda bir HDD sorunu olmuştu arkadaşıma adamdan büyük miktar para almıştı ama takmamıştı gibi şeyler yaşandı.
Harici monitör + 4GB ram + SSD ile sıfırdan format Win11 e geçiş yapın derim.
Bu dediklerinizi anladımda bir harici monitörü anlamadım yeni monitörmü al diyorsunuz? Üzgünüm masaüstü ile biraz bilgim varda laptop kullanmadım hayatımda ve bu dediklerinizi satın alınabileceklerin linklerini atar mısınız?

SSD olarak hangi siteden almamı önerirsiniz? Sizin aldığnız veya güvendiğniz bir siteden link atar mısınız? Ben pek anlamıyorumda şimdi normal fiyatın üstünde birşeyi gözüme kestirmeyim.
Ben hepsiburada'dan almıştım. Link atmayayım çünkü ucuz olsun diye dandik bir marka seçmiştim. Siz alırken hepsiburada, trendyol, incehesap, itopya vb. yerlerden atabilirsiniz. Biraz araştırıp bir model atarım.

HDD sökmek neredeyse en basit işlem. Evde yapabilirsin. Ben sadece video izleyerek HDD, SSD, işlemci, RAM gibi parçaları söküp takmayı öğrendim. Kendiniz yapabilirsiniz. Bir bilgisayarcıya götürecekseniz de başında bekleyin ne olur ne olmaz.

SSD olarak hangi siteden almamı önerirsiniz? Sizin aldığnız veya güvendiğniz bir siteden link atar mısınız? Ben pek anlamıyorumda şimdi normal fiyatın üstünde birşeyi gözüme kestirmeyim.
Kaç GB SSD yeterli olur?

Ankarada iseniz bizzat yerinde ikinci el olarak onerebilecegim; ve yerinde hiçbir ücret almadan montajını yaptirabileceginiz bir adres verebilirim. Hem de internetteki fiyatların yarı fiyatına diyebilirim.

Ankarada iseniz bizzat yerinde ikinci el olarak onerebilecegim; ve yerinde hiçbir ücret almadan montajını yaptirabileceginiz bir adres verebilirim. Hem de internetteki fiyatların yarı fiyatına diyebilirim.
Maalesef, izmirdeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…