i5 4200M sistem Windows 10'dan 8.1'e geçirilmeli mi?

Flashes

Decapat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Windows 10'dan bıktım. Bende Windows 8.1 Pro'ya geçeyim diyorum. Geçmeli miyim?

Sistem bilgilerim;
İşlemci: i5 4200M.
RAM: 1333MHz 4 GB DDR3.
Ekran kartı NVIDIA GeForce GT740M.
SSD: Hikvison 120 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Windows 10'dan bıktım. Bende Windows 8.1 Pro'ya geçeyim diyorum. Geçmeli miyim?

Sistem bilgilerim;

Sizinkine yakın bir sistemim vardı; 4210u, 820M, 4 GB DDR3 1600MHz RAM, 240GB SSD.

Windows 10 kullanıyordum, kasma ve donma yoktu.

Benim sistemim:
-i5 3230M.
-RAM 1333MHz 6 GB.
-Ekran kartı NVIDIA GeForce 710M.
-HDD

10'dan 8.1'e düştüm, PC SSD'li gibi oldu. SSD alınca da Windows 10'a geçeceğim, çok eski geliyor tasarım ve Forza'yı satın aldım. Forza sadece Windows 10 destekliyor, bence mantıklı değil.

Sistem bilgilerim;

Windows 8.1 Windows 10'un aynısı. Sadece çerçeveler farklı ve ayarlar bölümünden fazla bir şey yapılamıyor. Size tavsiyem Windows 10'da kalmanız. Fakat bıkmanızın nedeni galiba yeni güncellemelerin sorunlu olmasından olsa gerek. İsterseniz Windows 10'u tavsiye edilen bir sürümde sorunsuz kullanabilirsiniz.

SSD diskiniz zaten mevcutmuş, Windows 10'un daha stabil çalıştığını düşünüyorum ama eğer isterseniz Windows 10'un biraz daha eski sürümlerine bakabilirsiniz.

Bana RAM hariç günlük kullanıma yetersiz bir sistemmiş gibi gelmedi ama o da kullanıma göre değişir. Ben de internette gezerken dahi 4 GB'nin üzerindeyim. RAM kullanımın ne durumda gözlemlemeni öneririm. Eğer her zamanki kullanımın sırasında RAM'in doluysa o sebepten gecikmeler yaşıyor olabilirsin. Sorun oysa, bir 4 GB daha ekleyip çözebilirsin.

Windows 8.1 Windows 10'un aynısı. Sadece çerçeveler farklı ve ayarlar bölümünden fazla bir şey yapılamıyor. Size tavsiyem Windows 10'da kalmanız. Fakat bıkmanızın nedeni galiba yeni güncellemelerin sorunlu olmasından olsa gerek. İsterseniz Windows 10'u tavsiye edilen bir sürümde sorunsuz kullanabilirsiniz.

Evet, her güncelleme yaptığımda her gün farklı bir sorunla karşılaşıyorum.
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler. Windows 10'da kalıyorum, peki önerdiğiniz bir sürüm var mı?
Bana RAM hariç günlük kullanıma sistem yetersiz gelmedi ama o da kullanıma göre değişir. Bende internette gezerken dahi 4 GB'nin üzerindeyim. RAM kullanımın ne durumda gözlemlemeni öneririm eğer her zamanki kullanımın sırasında RAM'in doluysa o sebepten gecikmeler yaşıyor olabilirsin sorun oysa bir 4 GB daha ekleyip çözebilirsin.

Evet, oyundayken DC ve Chrome zehir oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı