i5 4200M ve GT 740M sistemde CS:GO'da FPS düşmesi sorunu

utkusahan

Decapat
Oyunda normal şekilde giderken birden 10 FPS'ye düşüyor. 1 raund boyunca 10 FPS'le oynarken birden 100 FPS'lere geri çıkıyor ve bu olay beni çileden çıkarıyor 😡

PC özelliklerim:
i5-4200M CPU 2.50 GHz.
12 GB RAM.
NVIDIA GeForce GT 740M (kaç GB olduğunu bilmiyorum)

Bir de benim PC'de Intel'in grafik kartı var sanırım onu kullanıyor. NVIDIA'nın denetim masasında gerekli ayarları yaptım, NVIDIA Experience'den oyunu optimize de ettim ama olmuyor.

Bir de bilgisayarımın performas sıkıntıları var işlemcimi yüksek performansa alınca kapanıyor performansı %100 yaptığımda da kapanıyor oyüzden performans %80'de.

Son düzenleme:
Oyun ayarlarından V-Sync açın. Ayrıca bağlantıdaki komutları başlangıç seçeneklerine girin.
Büyük ihtimalle Dizüstü bilgisayarınızın hertz değeri 60'dır. Başlangıç komutlarına siz 60 olarak girin.

Throttle sorunu olabilir. ThrottleStop programına bir göz at.

Peki performans ayarlarını değiştiriyor mu bu program.
Oyun ayarlarından v-Sync açın. Ayrıca bağlantıdaki komutları başlangıç seçeneklerine girin.
Büyük ihtimalle dizüstü bilgisayarınızın Hertz değeri 60'dır. Başlangıç komutlarına siz 60 olarak girin.

Hertz değerim 59 bir de CS:GO ayarlarında v-Sync yok nasıl yapacağım?

Kardeşim anladığım kadarıyla sistemin laptop denetim masasından donanım ve ses e sonra güç seçeneklerine sonra yüksek performansa tıkla sağda plan ayarlarını değiştir var onu seç gelişmiş güç ayarlarını seç en düşük işlemci kullanımını %60 en yüksek işlemci kullanımını %100 yap bir de ThrottleStop indir onunla hızı sabitle Turbo yapmasın. Sorunun çözülür.

Kardeşim anladığım kadarıyla sistemin laptop denetim masasından donanım ve ses e sonra güç seçeneklerine sonra yüksek performansa tıkla sağda plan ayarlarını değiştir var onu seç gelişmiş güç ayarlarını seç en düşük işlemci kullanımını %60 en yüksek işlemci kullanımını %100 yap bir de ThrottleStop indir onunla hızı sabitle Turbo yapmasın. Sorunun çözülür.

%100 yaptığımda kapanıyor ama yine de deneyeceğim teşekkürler.

O zaman laptopuna bir soğutucu al ben altına buz kabı koyup laptobu ıslatıp anakartını yakmıştım sen yapma sakın. 😁
Ama throttle stop ile hız sabitlemeyi unutma yoksa ısınır yaparsın laptopu.

O zaman laptopuna bir soğutucu al ben altına buz kabı koyup laptobu ıslatıp anakartını yakmıştım sen yapma sakın. 😁
Ama throttle stop ile hız sabitlemeyi unutma yoksa ısınır yaparsın laptopu.

Seni de çok yordum ama soğutucu var bir de o programı nasıl kullanacağım hiçbir bilgim yok son olarak yardımcı olursan sevirinirim

Geri
Yukarı