Çözüldü i5-4200M Windows 10 sistemde donmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi sosyaller. Son 2 gündür bilgisayarımda çok sık takılma (donma) sorunu yaşıyorum. Son 1 haftadır bir şey yüklemedim, birdenbire başladı bu sorun. Normalde çok rahat oynadığım oyunların tümünde ve normal kullanımda 1 dakikada bir ortalama 3 saniyeliğine bilgisayar donuyor. Virüs taraması yaptım, Ccleaner ile temizleme yaptım, gereksiz dosyaları sildim ancak fayda etmedi. Windows ve sürücüler güncel. Oyunlar ve işletim sistemi orijinal. Windows SSD'de kurulu, oyunlar ise sabit diskte. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Sistemim:

i5 4200m
12 GB RAM
GTX 850M 2 GB
240 GB Kingston SSD
1 TB WD Sabit Dİsk

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-09_230053.png
    resim_2020-12-09_230053.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 34
  • Attım hocam. Çoğunu devre dışı bırakmıştım.
  • Hayır, atmadım.
İlk önce "Intel® Driver & Support Assistant" uygulamasını etkinleştirerek, sisteminizi yeniden başlatınız. Olmazsa Revo Uninstaller ile "Intel® Driver & Support Assistant" uygulamasını siliniz.

Çözüm
İlk önce "Intel® Driver & Support Assistant" uygulamasını etkinleştirerek, sisteminizi yeniden başlatınız. Olmazsa Revo Uninstaller ile "Intel® Driver & Support Assistant" uygulamasını siliniz.
Teşekkür ederim, "Intel® Driver & Support Assistant" uygulamasını etkinleştirdim ve sorun çözüldü. Önce birkaç dakika internette gezindim sorun olmadı. Emin olmak için bir maç Dead by Daylight oynadım ve sorun nüksetmedi.

Bilmediğimden soruyorum, ben bu uygulamayı haftalar önce devre dışı bıraktım ancak sorun daha yeni başladı. Programı devre dışı bırakmak tam olarak neye engel oluyordu acaba?

Geri
Yukarı