i5 4200U Laptopta 8 GB Single ve 4 GB Single RAM aynı anda kullanılabilir mi?

Paresteus

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam öncelikle.
Bilgisayarım yavaşladığı için bilgisayarımın RAM'ini arttırmayı düşünüyorum ama bilgisayarımda 4x2 RAM var ve 16 GB RAM alacak param yok onun yerine bir tane 8 GB Single RAM alsam 4 + 8 GB RAM olarak laptopu sorunsuz kullanabilir miyim?
Eğer böyle bir şey mümkünse darboğaz gibi bir sorun yaşar mıyım?
Son soru olarak RAM'lerimin kaç MHz olduğunu nasıl öğrenebilirim ve farklı MHz de RAM'ler olsa sorun olur mu?
Ekran kartım bozuk olduğu için işlemcinin kendi ekran kartını kullanıyorum.
İşlemci Intel Core i5 4200U.
Konu hakkında kesin bilgisi olanlar yapmış olan kişiler RAM konusunda vs. beni yönlendirebilirse beni ekstra mutlu edersiniz şimdiden teşekkürler.

Kullanabilirsin, sadece Dual channela göre daha düşük performans verir Flex olarak çalışacağı için. RAM'i CPU Zden öğrenebilirsin.

Kullanabilirsin, sadece Dual channela göre daha düşük performans verir Flex olarak çalışacağı için. RAM'i CPU zden öğrenebilirsin.

Dostum 4+8 şeklinde yapacağım 12 GB'ı Dual'e bölmüş gibi olacağım yani biraz ama yine de performansı aşırı önemli ölçüde etkiler mi? PC'ye dıştan soğutma da kullanıyorum zaten fan vs kullandığım için ısınmadan kaynaklı bir sorun olmuyor ama yine de etkiler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 4+8 şeklinde yapacağım 12 GB'ı Dual'e bölmüş gibi olacağım yani biraz ama yine de performansı aşırı önemli ölçüde etkiler mi? PC'ye dıştan soğutma da kullanıyorum zaten fan vs kullandığım için ısınmadan kaynaklı bir sorun olmuyor ama yine de etkiler mi?
Fazla etkilemez.

Geri
Yukarı