i5-4210h laptopa nasıl OC yapılır?

arif0

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
860M
Anakart
VN7-791
İşlemci
i5-4210H
i5-4210h işlemcime ve ekran kartıma overclock yapmak istiyorum. Nasıl yaparım? Laptop kullanıyorum. Bir de monitöre denedim ama ekran Onboard'a bağlı. O da 60 Hz üstü kabul etmiyor, hayır denemiyor bile bunu aşabilir miyim?

i5-4210h işlemcime ve ekran kartıma overclock yapmak istiyorum. Nasıl yaparım? Laptop kullanıyorum. Bir de monitöre denedim ama ekran Onboard'a bağlı. O da 60 Hz üstü kabul etmiyor, hayır denemiyor bile bunu aşabilir miyim?
Ekran kartına msi afterburner ile oc yapabilirsin işlemci içinde thorttle stop kullan

Ekran kartına MSI Afterburner ile OC yapabilirsin işlemci içinde thorttle stop kullan.

MSI ile yaptım bir şeyler bir de laptop un Max kac derece olması lazım?

msi.PNG

Bu ayarlarda 70 derece ye ulaşıyor (oyunda) normal mi?

Eki Görüntüle 1390896

70 derece çok iyi değer.

İşlemciye yapabileceğiniz tek şey undervolt yapıp all Core Turbo Speed'i daha da arttırmak. Aynı güç ile daha yüksek Turbo hızına ulaşmak yani.

Eki Görüntüle 1390896

70 derece normaldir. Fakat işlemcide 85'i geçmemeye özen gösterin Power thorttling olayı yüzünden işlemci ghzniz düşer.

70 derece çok iyi değer.

İşlemciye yapabileceğiniz tek şey undervolt yapıp all Core Turbo Speed'i daha da arttırmak. Aynı güç ile daha yüksek Turbo hızına ulaşmak yani.

Undervolt olayını araştırıp yaptım ama Core Turbo Speed'i internetde bulamadım nasıl yaparım?

Geri
Yukarı