i5 4210U 840M GTA 5 düşük FPS

Birkan şit

Centipat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Merhaba. Eski bilgisayarımda GTA 5 oynamaya çalışıyorum ama FPS çok düşük ve oyun çok kasıyor en düşük grafiklerde olmama rağmen.
Grafik düşürücü bir program kullansam FPS'im artar mı? 15-20 arası FPS alıyorum.
Sistemim:
  • Intel i5 4210U 1.70GHz
  • NVIDIA 840M.
  • 6 GB RAM.
Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartıyla normal-düşük ayarlarda oynanabilir düzeyde bir FPS almanız gerekiyor. Ayarlardan GTA V uygulamasını seçip harici ekran kartını seçin. Ayrıca oyun içi ayarlardan kenar yumuşatma vb. yüksek GPU gücü isteyen ayarları da kapatın büyük ihtimal düzelir.

Merhaba. Eski bilgisayarımda GTA 5 oynamaya çalışıyorum ama FPS çok düşük ve oyun çok kasıyor en düşük grafiklerde olmama rağmen.
Grafik düşürücü bir program kullansam FPS'im artar mı? 15-20 arası FPS alıyorum.
Sistemim:
  • Intel i5 4210U 1.70GHz
  • NVIDIA 840M.
  • 6 GB RAM.
Yardımcı olur musunuz?

Ayarlardan güç seçeneğini en iyi performansa al sıcaklık değerlerini kontrol et eğer yüksekse termal bakım yap oyunun ayarlarını düşür.

Ayarlardan güç seçeneğini en iyi performansa al sıcaklık değerlerini kontrol et eğer yüksekse termal bakım yap oyunun ayarlarını düşür.

İşlemcinin entegre grafik birimini kullanıyor olabilirsiniz.
Yüksek performanda ama gine yavaş

O ekran kartıyla normal-düşük ayarlarda oynanabilir düzeyde bir FPS almanız gerekiyor. Ayarlardan GTA V uygulamasını seçip harici ekran kartını seçin. Ayrıca oyun içi ayarlardan kenar yumuşatma vb. yüksek GPU gücü isteyen ayarları da kapatın büyük ihtimal düzelir

Oyuna girdikten 20 dk sonra 90 derece oldu hiç bakımını yapmamıştım bilgisayarın.

O ekran kartıyla normal-düşük ayarlarda oynanabilir düzeyde bir FPS almanız gerekiyor. Ayarlardan GTA V uygulamasını seçip harici ekran kartını seçin. Ayrıca oyun içi ayarlardan kenar yumuşatma vb. yüksek GPU gücü isteyen ayarları da kapatın büyük ihtimal düzelir.

Her şey performans odaklı yaptım ama gine bir şey değişmedi.

Son düzenleme:
Öncelikle MSI Afterburner kurmanızı daha sonra ayarlardan izleme seçeneğini seçip, CPU-GPU kullanımı, sıcaklığı, MHz değerlerini ve RAM kullanım miktarını açıp değerleri izlemenizi öneririm bu değerlerde düşük FPS'de hangisi %99-100 kullanıma çıkıyorsa sorun o yönde olacaktır. Harici diskin doluluğu ya da güç kaynağı yetersizliği de bu sorunu yaratabilir. Bunun dışında yazılımsal bir sorun da olabilir en güncel sürücüleri baştan kurmanızı öneririm. Eğer sorun bu saydıklarımın dışında ise o zaman bir donanım arızası mevcuttur.

Geri
Yukarı