i5 4210U bilgisayarım aşırı derecede yavaş

KeremAdil

Hectopat
Arkadaşlar öncelikler merhaba. Windows 10 laptop kullanıyorum ve daha önceden aynı işletim sistemiyle (1-2 sene önce) rahatlıklar GTA 5 bile oynayabildiğim bilgisayar şu anda Google'u bile zor açıyor bunun sorunu ne olabilir?

Not: Bilgisayar daha yeni formatlanmış durumda ve tüm güncellemeler yapılmıştır.

Sistem özellikleri:
4 GB RAM.
Ekran kartı: AMD Radeon R5 M.230.
İşlemci: Intel i5-4210U CPU 1.70GHz 2.40 GHz.
64 Bit.
İşletim istemi: Windows 10 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bilgisayarınız boştayken görev yöneticisindeki kullanım istatistikleri kısmına baktınız mı? Herhangi bir sistem bileşeniniz %100'de mi?

Tam da beklediğim cevabı verdin.
Buradaki videodaki adımları izleyerek sorunundan kurtulabilirsin. Özellikle hizmetlerden windows search devre dışı bırakmak sorununu çözebilir.

Tam da beklediğim cevabı verdin.
Buradaki videodaki adımları izleyerek sorunundan kurtulabilirsin. Özellikle hizmetlerden windows search devre dışı bırakmak sorununu çözebilir.
Denedim ve disk kullanımı 50 ye kadar düştü teşekkür ederim ama bilgisayarım buna rağmen hala yavaş başka bir çözümü varmıdır bunun?
En etkili çözüm SSD almanızdır.
Malesef bilgisayarımda ssd girişi yok

U serisi işlemciler düşük güç tüketimi için üretilmiştir. Kısaca normal işlemci performansını alamazsınız. Ek olarak RAM ve SSD takviyesi bir nebzede olsa yavaşlamaya karşı gelebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı