Bilgisayarım yavaş açılıyor

Daha fazla  
Dostlar sistemim iyi ve M.2 SSD barındırıyor. Normalde sorun yaşamıyordum bilgisayarım gayet güzel açılıp kapanıyordu fakat yaklaşık 1.5 haftadır falan anlamadığım bir sorun var ve sistem açılırken ağırlaşıyor. Aslında bu kapanırken de geçerli garip bir şekilde ekran kararıyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Ya düğmeden kapatıyorum ya da yaklaşık 4-5 dakika içerisinde kendisi kapanıyor. Açılmalarda ise bu süre daha uzun. Bilgisayarı tuş ile restartlamam gerekiyor bazen o da yetmiyor düğmeden kapatıp tekrar açıyorum ve sorunsuz açılıyor. Bugün başlangıç onarım ekranına yönlendirdi fakat başlangıç onarma başarılı olmadı. Tek çözüm format mıdır ya da yapabileceğim başka bir şey var mı?

Sisteminiz neye kurulu HDD var mı ve kendin mi kurdun bilgisiz biri kurduysa HDD'ye kurmuş olabilir ve HDD'de bozulmuş olabilir.

Masaüstünde gereksiz fotolar vb. gibi çöpleri ya sil yada bir klasöre topla kısaca masaüstünü rahatlat
Masaüstünü hep temiz kullanıyorum her şey klasörlerde. Sadece 1-2 adet fotoğraf vardı gene de onları da klasörlere taşıdım şu anda.
Sisteminiz neye kurulu HDD var mı ve kendin mi kurdun bilgisiz biri kurduysa HDD'ye kurmuş olabilir ve HDD'de bozulmuş olabilir.
Sistem SSD'ye kurulu kurulumu bizzat ben yaptım. Daha öncesinde çok kez kurulum da yaptım yani yanlış bir hareket yaptığımı düşünmüyorum.

Merhaba arkadaşlar. Konuyu hortlatmış gibi oldum ama aynı sorun bende de mevcut. Bilgisayar sistemim gayet iyi. Windows SSD 'ye kurulu. 2 3 gündür bilgisayarımda sebepsiz şekilde ağırlaşma vardı. Virüs taraması yaptım. Tarama sonucunda herhangi bir virüs tespit edilmedi. Bende bugün bilgisayarı formatladım. Fakat bilgisayar açılırken hala yavaş ve geç açılıyor. Ayrıca açılmadan önce belli bir süre siyah ekranda kalıyor ondan sonra açılıyor. Sizce ne yapmalıyım ?

Cevabınız için teşekkür ederim. BIOS sürem 7 saniye ve açılışta sadece Windows Defender ve kullanmış olduğum mousenin sürücüsü açılıyor.

Geri
Yukarı