i5 4440 ile RX 570 4 GB ekran kartı darboğaz yapar mı?

Bütçe
1500
Şimdi şu darboğaz meselesine biraz geniş açıdan bakın. Oynadığınız oyun yüksek cpu tüketimi istiyorsa, gpu dan çok cpu kastırıyorsa evet cpuda darboğaz yapar. Ama gpu ağırlıklıysa bi sorun olmaz. Genelde oyunlar gpu ağırlıklı olduğundan gözle görülür bir darboğaz yaşamazsın. Ama ben rx460 ile i5 6402p kullanıp cpu da çok darboğaz yaşadım. Cpu gereksinimi yüksek olan saçma oyunları oynuyordum çünkü. Arka planda fazla uygulama çalıştırırsan ufak tefek cpu kaynaklı fps düşüşlerin olabilir. Ama gpu kaynaklı bir darboğaz yaşamazsın.

Şimdi şu darboğaz meselesine biraz geniş açıdan bakın. Oynadığınız oyun yüksek cpu tüketimi istiyorsa, gpu dan çok cpu kastırıyorsa evet cpuda darboğaz yapar. Ama gpu ağırlıklıysa bi sorun olmaz. Genelde oyunlar gpu ağırlıklı olduğundan gözle görülür bir darboğaz yaşamazsın. Ama ben rx460 ile i5 6402p kullanıp cpu da çok darboğaz yaşadım. Cpu gereksinimi yüksek olan saçma oyunları oynuyordum çünkü. Arka planda fazla uygulama çalıştırırsan ufak tefek cpu kaynaklı fps düşüşlerin olabilir. Ama gpu kaynaklı bir darboğaz yaşamazsın.
anladım yorum icin teşekkür ederim peki intel sistem yükseltmesimi ddr 4 olarak yoksa ddr3 16 gb ram mi yoksa amd ddr4 sistem mi uygun olur
ideal seçim, hayırlı olsun :)
eywallah sağolasın daha iyisi senin olsun inşallah

anladım yorum icin teşekkür ederim peki intel sistem yükseltmesimi ddr 4 olarak yoksa ddr3 16 gb ram mi yoksa amd ddr4 sistem mi uygun olur

Sadece oyun oynayacaksan ddr3 ile ddr4 arasındaki farkı hissetmezsin. AMD lerin arıza yapma oranı daha yüksek. Ama arıza yapana kadar da zaten modası geçmiş oluyor. Ona göre düşün karar ver. Oyun oynayan biri için ddr3, ddr4 arasında pek bir fark yok. Ama ddr4 sistemler daha güncel, ileride tekrar yükseltme yapacağım diyorsan, ddr4 bir sistem seni gelecekteki masrafından bir nebze kurtarabilir. ddr3 ile devam edersen, bir sonraki sistem güncellemende ddr3 uyumlu parça bulman zor olabilir

RX 570 ile AMD önerin diyecektim ama galiba anakartınız AMD ile uyumlu değil.
Dostum işlemci intel soketine olmaz erkan kartı ile alakası yok bu işin yanlış bilgilendirme amd de nvdia ekran kartı da her anakarta takılır ama amd işlemci intel işlemci soketine intel işlemcide amd soketine olmaz her ekran kartı pcex2.0 ve 3.0 girişine takılır.
Başlıkta belirttiğim gibi işlemci ile ekran kartı darboğaz yapar mı? Fiyat cok abartılmayacak şekilde işlemci önerir misiniz? Anakart modelim H81H3-M3.
Bütçeniz nedir 1200 tl bütçe varsa rx 580 alabilirsin her oyunda ultra oynarsın ben rx 570 ıtx pulse kullanıyorum i7 4790 ddr3 ram 8 gb 650 w psu sharkon kullanıyorum ve gayet memnunum.

Hocam amd
Dostum işlemci intel soketine olmaz erkan kartı ile alakası yok bu işin yanlış bilgilendirme amd de nvdia ekran kartı da her anakarta takılır ama amd işlemci intel işlemci soketine intel işlemcide amd soketine olmaz her ekran kartı pcex2.0 ve 3.0 girişine takılır.

Bütçeniz nedir 1200 tl bütçe varsa rx 580 alabilirsin her oyunda ultra oynarsın ben rx 570 ıtx pulse kullanıyorum i7 4790 ddr3 ram 8 gb 650 w psu sharkon kullanıyorum ve gayet memnunum.
Hocam amd öneririm derken işlemciden bahsediyordum zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı