i5 4440 Sistemde Minecraft kasıyor

OxGyEn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemin MC için gayet yeterli. Şöyle söyleyeyim hatta i5 4440 8 GB RAM Intel HD Graphics 4600 2 ay önce oynuyordum MC'yi. O ara 1.18 kullanıyordum. 70 80 90 arası oynuyordum TL Launcher'i ama 2 ay sonra yüklediğim de 20 30 FPS oynuyorum aklım almıyor. Nasıl olabilir? Bu arada monitör 1366*768 +Windows 10 vardı ama format attım saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'dan gitmesi normal hocam. O RAM'den verip ekran kartına veriyor bu sayede çalışıyor. APU dediğimiz sistem bu ayrıca işletim sisteminiz 4.5-5GB RAM falan kullanıyorsa ( ki kullanıyordur ) ben 8.1 öneririm sizin için hatta sistem çok daha rahatlasın istiyorsanız Windows 8.1 industry embedded Pro kullanın 500 MB RAM kullanıyor

Yeni konu açmanız lazım bunun için
Neden hocam yasaklı falan mı technopat da yeniyimde söyleseniz olmazmı

8 GB tek bir tane RAM kullanıyorum hocam bir de wramı 512 yapın demişsiniz ya oyle bir yer BIOS'ta var onu mu 512 yapayım.

Eğer BIOS üzerinden destekleniyorsa yapın zaten HD Graphics 4000 serisi en fazla 512 MB kadar verimli çalışıyor sonrası ziyan oluyor. Ha eğer BIOS desteklemiyorsa basitçe anlatabilirim ya da videosunu bulabilirsem atarım.

Baska oyunlarda da FPS artırım.

Artırır.

Bir de öyle yapınca ramdam 500 MB gidiyor yani o sıkıntı çıkarır mı?

RAM onu hazırda bekletiyor. Ne kadar uygulama veya oyun kullanırsa o kadar kullanır. Sıkıntı çıkarmaz eski ofis bilgisayarını kullandığım zamanda yapmıyordu.

O zaman benim farenin RGB'si sönmüyor onu kapatmam ın yolu var mı USB'den söküyorum.

Benim bilgisayarda da aynısı oluyor niye söküyorsunuz ki bilgisayarı mouse veya klavye ile uyandırmak için oluyor. USB girişini (fare için söylüyorum) tak çıkar derken yanlışlıkla bir şey olur mazallah.

Eğer BIOS üzerinden destekleniyorsa yapın zaten HD Graphics 4000 serisi en fazla 512 MB kadar verimli çalışıyor sonrası ziyan oluyor. Ha eğer BIOS desteklemiyorsa basitçe anlatabilirim ya da videosunu bulabilirsem atarım.

Artırır.

RAM onu hazırda bekletiyor. Ne kadar uygulama veya oyun kullanırsa o kadar kullanır. Sıkıntı çıkarmaz eski ofis bilgisayarını kullandığım zamanda yapmıyordu.

Benim bilgisayarda da aynısı oluyor niye söküyorsunuz ki bilgisayarı mouse veya klavye ile uyandırmak için oluyor. USB girişini (fare için söylüyorum) tak çıkar derken yanlışlıkla bir şey olur mazallah.
Hocam biosta 512 mb yazıyor ama ona mı alayım grafik kısmında görünüyor birde hocam orada Walt falan diyor onları elleyeyimmi 32w,64w,128w diyor grafik kısmında fps artırmak için

Geri
Yukarı