i5 1135G7 sistemde Minecraft kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

WukuWukong

Decapat
Daha fazla  
RAM
1x8 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
SK hynix BC711 HFM256GD3JX013N (SSD)
Ekran kartı
Intel Iris Xe (dahili)
İşlemci
i5 1135G7
Merhaba, Minecraft 1.19.3 OptiFine sürümünü oynuyorum. Chunk 10, her şey en düşükte olmasına rağmen kasıyor. Yani muhtemeli imkânı yok böyle bir şeyin. RAM kullanımı 96% falan oluyor. (not: Iris Xe dahili ekran kartı, çok kötü vb. demeyin, diyen kişi bilgisizdir) virüslü diye adı geçen Launcher'ı kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani hocam aklıma ekran kartını suçlamaktan başka bir şey gelmiyor. Eski sürümleri dener misiniz? Belki de son sürüm ağır gelmiştir. Eski sürümden kastımda 1.8 civarını kasma hala devam ediyor mu öğrenelim.

Yani hocam aklıma ekran kartını suçlamaktan başka bir şey gelmiyor. Eski sürümleri dener misiniz? Belki de son sürüm ağır gelmiştir. Eski sürümden kastımda 1.8 civarını kasma hala devam ediyor mu öğrenelim.
Eski sürümlerde böyle problemler yoktu 1.16 vb. sürümlerde. Ancak ben böyle bir problemin yaşanacağını düşünmüyorum. Entegre olduğu için güçsüz olarak bakılıyor ancak internetten videolarına bakabilirsiniz.

FPS drop ne seviyede? Veya direk fps cok mu düşük?
Fps direkt düşük hocam. Chunk 20 ikende 30-40 fps, 12 ikende, 8 chunk ikende.

Eski sürümlerde böyle problemler yoktu 1.16 vb. sürümlerde. Ancak ben böyle bir problemin yaşanacağını düşünmüyorum. Entegre olduğu için güçsüz olarak bakılıyor ancak internetten videolarına bakabilirsiniz.

FPS direkt düşük hocam. Chunk 20 ikende 30-40 FPS, 12 ikende, 8 chunk ikende.

Bende'de birebir aynı özelliklere sahip laptop var fakat herhangi bir kasma yok ve 1.19. 2'de shader açık 80 FPS oynuyorum shader kapalı 200-300 FPS ekran kartı kötü olsa bende de kasardı.

Bende'de birebir aynı özelliklere sahip laptop var fakat herhangi bir kasma yok ve 1.19. 2'de shader açık 80 FPS oynuyorum shader kapalı 200-300 FPS ekran kartı kötü olsa bende de kasardı.
İşte hocam ya. Neden bilmiyorum, servise göndereceğim düşük performans sebebiyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı