i5 4440 sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
1000-1200tl
Bütçem 300 TL
Gametech GTP-550 550W 80 Plus Bronze Power Supply Bu nasıl mesela ?
Konu onay bekliyormuş bu arada, peki işlemci fiyatlarına göz gezdiriyordum da Ryzen 5 1400 ortalama 880tl gibi bir fiyata bulunabiliyor Ryzen 5 2600 ise ortalama 850 tl bu fiyat farkı neden ? İşlemciler arasında hangisinin daha verimli olduğunu hangisinin daha iyi olduğunu nasıl anlayabilirim ?

Markası belirsiz bir şey almanızı tavsiye etmem. Cooler Master veya Corsair bakabilirsiniz. Tam bir modeli uyandığım zaman kimse cevap vermezse söylerim. Uykulu halde tavsiye vermek istemiyorum. Daha avantajlı fiyatta olan bir şey bulabilirim belki. İşlemcilerin fiyatları satıcıya kalmış bir şey. Eski olanın stoku yüzünden fiyat güncellememiş olabilirler. Hangisinin daha iyi olduğunu görmek için internetteki testleri kontrol edebilirsiniz. İşlemcilerin ilk rakamları genelde nesillerini temsil ediyor. İkinci rakamları ise modellerini. Ryzen 1400’e kıyasla, Ryzen 2600 daha yeni ve daha iyi bir modeldir.

Markası belirsiz bir şey almanızı tavsiye etmem. Cooler Master veya Corsair bakabilirsiniz. Tam bir modeli uyandığım zaman kimse cevap vermezse söylerim. Uykulu halde tavsiye vermek istemiyorum. Daha avantajlı fiyatta olan bir şey bulabilirim belki. İşlemcilerin fiyatları satıcıya kalmış bir şey. Eski olanın stoğu yüzünden fiyat güncellememiş olabilirler. Hangisinin daha iyi olduğunu görmek için internetteki testleri kontrol edebilirsiniz. İşlemcilerin ilk rakamları genelde nesillerini temsil ediyor. İkinci rakamları ise modellerini. Ryzen 1400’e kıyasla, Ryzen 2600 daha yeni ve daha iyi bir modeldir.
Önerinizi bekliyorum. Ekran kartı için bi arkadaşım RX 5500xt önerisinde bulundu. Biraz baktım RX580 ile arasında performans olarak pek bir fark yok sanırım. Nedir bu iki ekran kartı arasında ki fark hangisi tercih edilmeli neden ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı