i5 4440 ve GTX 1070 darboğaz yapar mı?

Ragvand

Kilopat
Daha fazla  
i5 4440 işlemcim var GTX 1070 almayı düşünüyorum. Bu sorun oluştutur mu? Oluştursa bile ne gibi bir sorun olur? Performanstan ne kadar kaybederim? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performans aşağı yukarı benzer olur, 4440 ile 4460 arasında az bir performans farkı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performans aşağı yukarı benzer olur, 4440 ile 4460 arasında az bir performans farkı var.
Bu oyunun eski sürümüyle yapılmış bir test, oyunun optimizasyonu o günden bugüne değişti. Ek olarak çoğu oyuncu her şey Very Low, AA ve View Distance High veya Very High'da oynuyor bu testte kullanılan ayarlar biraz yüksek . Burda 47-48 FPS gibi değerler gözüküyor ben GTX 970'le 60 altı görmüyorum.

PUBG oynuyorum i5 6500 ve GTX 970 eski sistemimle.
İşlemci yüzünden aşırı derece yediğim darboğaz yüzünden bir sinirle 10,000 TL'ye sistem topladım geçen hafta.
Sebebi ise GTX 970 bile oynatırken sadece işlemci ve anakartlar etken olmasıyla sürekli FPS düşmesi oluyordu. Bir de 144 Hz monitörüm vardı.
2133 MHz RAM ile 3200 RAM arasında ciddi 30 FPS fark var.
Yani yeni bir ekran kartı demek.
İnternette benchmarklara bakabilirsin.
i5 4440 1080p yetersiz kalacaktır, yüksek ayarlarda bile bu sorun yine olabilir 1080p
144 Hz monitörüm yok diyorsan al ileride diğer parçaları değiştirirsin.
RAM'leri ve anakart belirtirsen sevinirim.
Ama takılmadan akıcı oynamak bence biraz hikaye.

PUBG oynuyorum i5 6500 ve GTX 970 eski sistemimle.
İşlemci yüzünden aşırı derece yediğim darboğaz yüzünden bir sinirle 10,000 TL'ye sistem topladım geçen hafta.
Sebebi ise GTX 970 bile oynatırken sadece işlemci ve anakartlar etken olmasıyla sürekli FPS düşmesi oluyordu. Bir de 144 Hz monitörüm vardı.
2133 MHz RAM ile 3200 RAM arasında ciddi 30 FPS fark var.
Yani yeni bir ekran kartı demek.
İnternette benchmarklara bakabilirsin.
i5 4440 1080p yetersiz kalacaktır, yüksek ayarlarda bile bu sorun yine olabilir 1080p
144 Hz monitörüm yok diyorsan al ileride diğer parçaları değiştirirsin.
RAM'leri ve anakart belirtirsen sevinirim.
Ama takılmadan akıcı oynamak bence biraz hikaye.
Sırf optimizasyon sıkıntılı bir oyun için 10 binlik bir sistem akıl kârı değil.
Ayrıca o işlemci ile o ekran kartı darboğaz yapamaz.

@Xtrayer bence biraz araştırıpta yorum yapın.
Yeni sistemimde stabil çalışıyor, ulltra ayarlarda 100 altına düştüğünü görmedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı