i5 4440, Z97 Gaming 3 ve GTX 770 tabanlı sistem

ssss.png
Şimdi anakartı Z-87 tabanlı seçtim çünkü bütçeniz buna yakın ve ileride de anladığım kadarıyla tekrar bir işlemci almayı düşünmüyorsunuz ki bu bir kenara i5 4670K size oldukça yetecektir. 2011 chipsetli bir işlemci de zaten uzun bir süre gereksiz. Bir arkadaşımızda sistem paylaşımında bulunmuş fakat ekran kartının ASUS markasından seçilmesini daha doğru buluyorum.

Aralarında da öyle ahım şahım bir fiyat farkı yok. Tam bütçenize denk bir sistem parçalarını bir araya getirmeye çalıştım nacizane . Eğer tam 3000 TL çıkar, üstüne birde daha monitör alacağım, bu fazla geldi, diyorsanız en kötü RAM boyutundan kısılabilir ve VGA girişli bir monitör alabilme şansınız olur.

İleride tekrar işlemci alırım derseniz anakartta değişiklik yapılmalıdır çünkü broadwell mimarili işlemcilerde gelicek o zaman sıkıntı çekeceğinizi düşünüyorum. Ama tekrar belirteyim birdaha masraf yapmayıp güzelce oyunumu oynarım ben derseniz ultra ayarlarda bu sistemin açamayacağı oyun olduğunu düşünmüyorum bu bağlamda karar sizin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde zaten z-97 tercih edilmeli fakat belirttim neden z-87 alman gerektiğini. Msi Z-97 gamig 3 ile z-87 g-43 arasında şu an vatanda 51 tl fark var. Yani burada iş yine size düşüyor bütçeniz tam kısıtlı mı yoksa biraz daha zorlanabilir mi onu net olarak belirtmeniz gerekiyor. 200 250 TL ye de monitörler var 50 TL bu bağlamda gayet yüksek bir rakam oluyor :) . Yani her şey bütçeniz ile alakalı net olarak belirtmeniz gerekir ki bizde ona göre yardımcı olmaya çalışalım ;) .

@Silinen üye MSİ GTX780 ile ASUS GTX780 arasında sadece yazılı ufacık bir çekirdek hız farkı var ve bu farkedilmeyecek derecede az. Benim Asus GTX780 i tercih etmemdeki gaye Asus un DirectCU 2 seri ekran kartları inanılmaz bir kaliteye sahip. MSI kalitesiz demiyorum fakat ASUS GTX780 varken farkedilmeyecek derecede az olan yazılı bir çekirdek hızı asla zarar değildir. Soğutmadaki başarısını konuşmaya gerek olmayan ASUS DirectCU 2 GTX780 'in üst gövdesindeki kaslı ve dökümsü yapı bu kartı bir öne atıyor. ASUS DirectCU 2 serisiyle kendini çoktan kanıtlamıştır :) . Tabi yine tercih meselesi ama bence ASUS GTX780 varken MSI GTX780 alınmaz :) .

JLb1dB.jpg

Son hali bu söylenicek bişey varmı yoksa alayım mı bunu ?

Ayrıca bu bilgisayarı avantajlı ffiyat üzerinden alıyoruz dimi, yanındaki fiyatlar neden anlamadım

@dolma1234 Açıkçası o yandaki fiyatların amacını bende bilmiyorum. İnternet üzerinden yapıldığında kesilecek tutarlar olabilir. Sistem müthiş duruyor fakat PSU eksik. 600W - 700W bir PSU işini görecektir. Kasa konusunda tek kelimeyle parasını hak eden müthiş bir kasa fakat PSU' ya ekstra bir para vermek istemiyorsanız içinde PSU ile gelen bir kasa seçmenizi tavsiye ediyorum.
"Düzenleme: Corsair 400R gayet geniştir, kablo yönetimi, kasanın japon çeliğinden yapılmış olması, hdd giriş kısımlarındaki vidasız montaj imkanıyla parasının hakkını veren hatta daha da üst bir kasadır. "

Son düzenleme:
@dolma1234 Kardeş öncelikle ekran kartını msi gtx 780 olarak seç ve bu hafta sonunu bekle bence, belki karne indirimi olur.
Ayrıyetten 400r seçtiğin kasa gayet iyi ve kaliteli hem ilerde sistemi geliştirirsen kasayı veya PSU'yu değiştirmene gerek kalmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı