i5 4440S ve RX 570 uyumu

Öncelikle bu konuyu tekrar açtığım için özür diliyorum. Pek aydınlanamadım.
Ben RX570 almak istiyorum fakat darboğaz olur diye içimde kuşku var.
Devamlı oynayacağım oyunlar:
- CS:GO.
- Forza Horizon 4.
- PES 20.
- GTA V.
Bu oyunları 720P High - medium grafikte oynayacağım. Monitörüm 720P desteklediği için. Sizce işlemcim besleyebilir mi, darboğaz yaratır mı?
( Not: PSU 350W )
Elimde Rx 570 Gaming X var düşünür müsünüz?

Öncelikle bu konuyu tekrar açtığım için özür diliyorum. Pek aydınlanamadım.
Ben RX570 almak istiyorum fakat darboğaz olur diye içimde kuşku var.
Devamlı oynayacağım oyunlar:
- CS:GO.
- Forza Horizon 4.
- PES 20.
- GTA V.
Bu oyunları 720P High - medium grafikte oynayacağım. Monitörüm 720P desteklediği için. Sizce işlemcim besleyebilir mi, darboğaz yaratır mı?
( Not: PSU 350W )
Merhaba güzel dostum. RX 580 satın aldım i5-2320 3.00 Ghz Up to 3.30Ghz ile %10-20 gibi bir darboğaz yaşıyorum lakin çok akıcı ve rahat bir performans serigiliyor grafik kartı ayarları yukarı çekip 1080p oynadığımda darboğaz yok oluyor sende de böyle bir şey olmayacağından emin olabilirsin. Gönül rahatlığınla al kullan hayırlı olsun.😊
Edit: Psu 600 almanızı öneriyorum minimum gereksim 500 lakin 600 almanız daha rahat çalışmasına yardımcı olucaktır. Dalgalanma vs. düşürürsünüz en azından.

Son düzenleme:
Merhaba güzel dostum. RX 580 satın aldım i5-2320 3.00 Ghz Up to 3.30Ghz ile %10-20 gibi bir darboğaz yaşıyorum lakin çok akıcı ve rahat bir performans serigiliyor grafik kartı ayarları yukarı çekip 1080p oynadığımda darboğaz yok oluyor sende de böyle bir şey olmayacağından emin olabilirsin. Gönül rahatlığınla al kullan hayırlı olsun.😊
Edit: Psu 600 almanızı öneriyorum minimum gereksim 500 lakin 600 almanız daha rahat çalışmasına yardımcı olucaktır. Dalgalanma vs. düşürürsünüz en azından.
Çok yardımcı olacak bir yorum. Çok teşekkür ediyorum. PSU 500 veya 600 olarakta değiştiririm o zaman.

Çok yardımcı olacak bir yorum. Çok teşekkür ediyorum. PSU 500 veya 600 olarakta değiştiririm o zaman.
Elinizde varsa bir miktar para 600'e hedef koymanızı öneriyorum 500'de yük altına binice bazı droplar meydana gelebilir 500 öneriyorlar lakin yine de risk almadan diğer sistem bileşenleri (Mouse Klaviye vb.) ek güç tüketimi yaptığından 600'e gitmenizi öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı