i5 4460 Anakart Önerisi

Emircan Burul

Hectopat
Daha fazla  
Beyler herkese kolay gelsin Yardım istediğim konu şu: i5 4460 3.2GHz işlemcim var Isınmayı saymazsak gayet memnunum. Onu da sıvı soğutma alıp çözeceğim fakat anakartımdan hiç memnun değilim. Anakartım Asus H81M-C DDR3 bende de 8GB DDDR3 RAM var fakat ben RAM'lerimi DDR4 16 GB upgrade yapmak istiyorum. Fakat DDR4 1150 pin işlemci bulamadım piyasada. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Ekran Kartım R7 370 4GB Asus Strix ondan da memnunum fakat gün geçtikçe yetersiz kalmaya başladı. Satmak istemiyorum, ona uygun olarak bir ekran kartı daha alıp Crossfire yapmayı düşünüyorum ve şu an anakartımda bir adet PCI Express soketi var. Yani anlaycağınız baştan sona kadar anakartımı istemiyorum. Sizden istediğim işlemcimi çöpe atmadan veya satmadan ona uygun bir anakart almak. Şimdiden teşekkür ederim.
v2-72599_medium.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmayı düşündükleriniz mantıklı değil.Z97 alıp bir 8 daha ekleyebilirsiniz. CF işi verimli olmuyor.Satıp daha güçlü birşey almanız daha mantıklı olur. Sıvı soğutmaya da gerek yok kaliteli bir hava soğutma uygun ve mantıklı olur.

Crossfire işine hiç girmeden eldeki kart satılıp RX 570 alınmalı. İşlemci için 100 TL civarı 92mm fanlı kule tipi soğutma fazlasıyla iş görür. Boşa masraf yapma bence.
RAM konusunda 16 olsa iyi ama o kadar şart değil. Zaten 8 GB üstü RAM kullanan oyunlarda yetersiz kalmaya başlayan bir işlemci. Aynısından bulabiliyorsan alabilirsin elbette.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı