i5 4460 için Soğutucu Önerisi

Ensar Karakaya

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul Beylikdüzü
Daha fazla  
Evet herkese iyi günler arkadaşlar, ben toplayacağım sistemime işlemci soğutucu arıyorum. Uygun fiyatlı çerçevesinde ve bana yönelteceğiniz ilk cevap i5 4460'ın çarpan kilidi açık değil. Stok soğutucu iş görür tarzında cevapları sezebiliyorum bu yüzden şunu belirtiyim ben soğutma için değil "Sessizlik" için bir soğutucu arıyorum ve tabiki fiyatıda uygun olmalı. 50-100 tl arası, ben biraz araştırdığımda akasa venom atto ve pico gibi ürünleri gözden çıkardım egzoz fan görevi görüp arkaya bakamıyorlar onları istemiyorum ve baktığım diğer ürün ise thermaltake contac 16 ile 21 oldu tabi alacaksam 16 olanı alırım 21 4x4 ısı boruları var fakat 16 da 2x2 var ucuz olduğu için 16 ve iş göreceği için bunu kafaya koydum fakat bu soğutucuda birşey fark ettim bu fan PWM değil ve bu benim için önem arz ediyor insanlar tam devirde döndüğünden bahsediyorlar ve ses çıkartıyormuş dediğim gibi soğutma değil sessizlik önemli benim için başka bir soğutucu almamın sebebide bu ama kimileride asus allsuit den filan kontrol edilebileceğinden bahstetti benim kullancağım anakart ise Asus H97M-E.
Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim ve bu soğutucuyu kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirip öneri yaparlarsa çok sevinirim iyi günler.

İlk önce saolun ama bu ürüne kıyasla thermaltake contac 21 daha fazla performans ile birlikte ucuz ama sessizlik olarak contac 21 veya 16 nasıl bilmiyorum bu üründe gayet güzel ama biraz tuzlu.

@heavystorm01
Efendim sizinde yorumlarınızı alalım :)

DeepCool Gammax S40 tavsiye 80 90 100 tl arasında interneten bulabilirsiniz 4 nikel borusu 120 mm fan

@Ensar Karakaya Ben AMD sistem kullanırken contac 21 ile soğutuyordum. AMD lerdeki ısı sorununu herkes biliyor zaten. Buna rağmen saatlerce oyun kastığımda bile soğutucudan rahatsız edici bir ses gelmiyordu. 100 TL sınırında alabileceğin en iyi bakır soğutma bence. Tabi bütçeni arttırırsan farklı ürünler de önerebiliriz.

i5 4460 ve TX3 EVO ikilisini arkadaşın bilgisayarında kullanıyoruz. İşkence testlerinde sıcaklık 50 dereceyi geçmiyor. Fanı da gayet sessiz çalışıyor.

ben de bir sitem toplamayı düşünüyordum thermaltake contac 21 bana da güzel geldi ben tx3 öneriyorum bende tx3 alcaktım ama bütçeme uygun değil

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı