i5 4460 ile 1050 Ti darboğaz olur mu?

Kuzenim aynı sistemi kullanıyor, tek farkı tek kanal Ram kullanıyor ve işlemci yetersiz kaldığı için darboğaz yapıyor. Bütçeniz vs yoksa idare eder ama özellikle işlemci odaklı Battlefield 1 gibi oyunlarda çok darboğaz yapıyor. İ5 4670 tavsiye ederim.

İ5 4460 ile RX 580 (rakibi 1060) bile kullanabilirsiniz. Üzerine çıkmayın. Kullandım, sorun yok oradan biliyorum. 1050 Ti ile haliyle güzel ikili olurlar. Darboğaz yapmaz.
Hocam bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin. İ5 4460 için en fazla GTX 1050 Ti kullanılabilir. YouTube'da ki videolardan veya forumlardan da görebilirsiniz bunu. Ayrıca ben kendim de test ettim.

Hocam bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin. i5 4460 için en fazla GTX 1050 Ti kullanılabilir. YouTube'daki videolardan veya forumlardan da görebilirsiniz bunu. Ayrıca ben kendim de test ettim.

Valorant LoL gibi oyunlarda herhangi bir problem olur mu FPS dropu gibi

i7 4770 veya i7 4790 güzel olur o sisteme. O işlemci ile darboğaz yersiniz çünkü ekran kartına nazaran güçsüz, besleyemiyor.
O ekran kartlari pahali oldugu icin simdilik idare edecek ve drop yemeyecegim bir islemci alip sonra daha ii bir islemci almayi dusunom

Bir siteden baktimda Intel i5 4460 da %28 iken benim şu anki kullandigim islemcide %16 vesuna kullandigim islemci Intel Pentium G3220 3.00 GHz bunun dogruluk payi nedir?

Son düzenleme:
Hocam bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin.

4460 ile RX 580 kullandım diyorum darboğaz olmadan, kullandığım şeyi öneriyorum. Bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin ne demek? Geçmiş konuları da aç oku. Kullandığım şeyi öneriyorum. 1050 Tİ dediğin kart GTX 770 ile aynı güçte. 4460 ile 770 kullandım, sonra RX 580 kullandım, birsürü oyunda test ettim. Hiçbirisinde darboğaz yok 4 çekirdiğin artık yetersiz kaldığı belirli başlı birkaç oyun hariç. O kadarına yapılacak bir şey yok.

4460 yerine önerdiğin işlemci 4670. Saat frekansları hariç aynı işlemciler ve önermenin hiçbir anlamı yok. Gidip yine 4 çekirdekli aynı işlemciyi öneriyorsun.

Valorant LoL gibi oyunlarda herhangi bir problem olur mu FPS dropu gibi

Hiçbir şey olmaz. Arkadaşın tavsiyesine kalırsanız 4460 yerine yine 4C/4T aynı işlemciyi aldıracak zaten size. 4460 ile 1050 Tİ çok rahat kullanırsınız. 1080P çözünürlükte olmak şartı ile elbette.

tek farkı tek kanal Ram

Tek kanal ram ile olmayacak o iş. Aynı sistemin 580'li versiyonunda bende darboğaz yok ramim çift kanal. Bariz fark ediyor. 2 yıl o şekilde sorunsuz kullandım. 4 çekirdek artık yetersiz kaldığı için pek çok senaryoda, değişmek zorunda kaldım.

Son düzenleme:
O sisteme upgrade yapılacaksa RX 580 veya GTX 1060 tavsiye ederim. 1080p'de çatır çatır çalışır. RAM'iniz de 16 zaten güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı