i5 4460 ile RX 570 darboğaz yapar mı?

EfeKezer99

Hectopat
Merhaba, şimdi ben yeni ekran kartı alacağım fakat anakartım ile uyumlu olup olmadığını bilmediğimden bir siteye başvurmak istedim. Bu sitede de uyumlu bileşenlerin aşağıdaki görseldeki gibi sadece bu ekran kartlarını gösteriyordu ama benim almak istediğim ekran kartı RX 570. İşlemcim ile (i5 4460 3.20GHz) darboğaz yapıp yapmadığını kontrol ettim. Herhangi bir sıkıntı çıkarmıyordu.

Şimdi eğer ben bu ekran kartını alırsam bir sıkıntı yaşar mıyım? Ne bileyim, anakart ile uyumlu olmadığından dolayı bilgisayarın açılmama ihtimali var mı? Yardımcı olursanız ya da benim gibi bu anakarta sahip okurlar varsa benimle paylaşabilirseniz tecrübelerinizi çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Screenshot.png
Screenshot.png

Çok fazla olmasada hafif hafif yapar kankam, hele ki FiveM tarzı ekran kartı ve işlemci kullanan oyunlar oynarsan yapacaktır.

Yapacağı senaryolar var ama önemli olan soru oyun oynayacaksanız bu sistemde genelde hangi tip oyunları sıklıkla nasıl bir monitörde oynayacağınız.

900P'lik bir monitöre sahibim ve oynayacağım oyunların çoğu hikaye odaklı son zamanlarda çıkmış AAA oyunlar. Medium'da sabit bir FPS sunsa benim için yeterli olacağını düşünüyorum.

The Medium'u 900p@30 FPS'te zar zor oynarsınız. Testlerde bu şekilde, optimizasyon problemi de bulunan bir oyun ayrıca. Diğer oyunlara gelecek olursak da 900p 4460 açısından darboğaz unsuru olabilir, en azından ağır işlemci odaklı oyunları oynarken çözünürlük ölçeklendirmesini minimum %120 seviyesine çekip oynayın derim...

Yeni konular

Geri
Yukarı