I5 4460 Sıcaklık Değerleri

11.png
%70 gibi civarlarda 15 dakikalık CPU stres testi sonuçları. Çekirdek ısısının 80 dereceden yukarıya çıktığını görmedim. Maksimum 80 oldu o değerlerde. Ortalama 75 civarı takıldı. Ama %95 gibi değerlerde 85 dereceye çıktığını gözlemledim. Araya bazı arkaplan programları karışıp %95'e felan çıkarmıştı kullanımı ondan dolayı görebildim.

CPU yine 57 derece, çekirdekler biraz daha fazla. Stok fan için çok aşırı kötü dereceler değil. Kasanın hava akışı ve kablo düzenini kontrol et, kasanın yeri ferah bir yer olsun. Şimdi de oyuna girip MSİ Afterburner programıyla sıcaklıkları kontrol et, bakalım Afterburner hangi değerleri gösteriyor.

CPU yine 57 derece, çekirdekler biraz daha fazla. Stok fan için çok aşırı kötü dereceler değil. Kasanın hava akışı ve kablo düzenini kontrol et, kasanın yeri ferah bir yer olsun. Şimdi de oyuna girip MSİ Afterburner programıyla sıcaklıkları kontrol et, bakalım Afterburner hangi değerleri gösteriyor.

Evet 95 dereceyi gördüğünü söyleyebilirim. Sanırım stok fan ile devam etmemem gerekecek.

Bu sıcaklıklar çok fazla, normal değil. Aynı işlemciyi kullanıyorum daha 60 derece olduğunu görmedim, MSI Nightblade B85C kullanıcısıyım, kasa küçücük olmasına rağmen boşta 30 yükte 57 58 derece (Stres testinde sadece). GTA V oynuyorken 50 derece olduğunu görmedim. Termal macun, olmadı fan değişimi yapmanızı öneriyorum. çekirdek ısısının işlemci ısısını geçmesi bana normal gelmedi açıkcası.

BIOS'u güncelledim ardından fanı bir tekrar kontrol edeyim dedim. Bir ayağı oturmamış. Şu an oyunda ortalama 60 derece gibi bir değer görüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı