i5 4460 Sistem oyunlarda düşük FPS sorunu

zeuson

Hectopat
Merhabalar sistemimi yaklaşık 2013'te topladım ve eklediğim tek şey SSD ve PSU oldu. Yıllardır herhangi bir sorun yaratmadı 1 yıl öncesinde Witcher 3'ü orta ve yüksek ayarlarda çok rahat oynuyordum ancak şu an Low'da bile 20 25FPS alıyorum ve yukarıya hiç çıkmıyor fena kasıyor. Ağabeyim sistemin eskidiğini ve ekran kartının ömrünün bittiğini söylüyor ancak tam emin olamıyorum sorun sadece ekran kartında mı yoksa diğer parçalarda mı böyle bir sorun yaşayan oldu mu yeni ekran kartı alsam sistem eski haline dönebilir mi? Merak edenler için format vb her şeyi yaptım termal macunları yeniledim iyice temizledim ancak hala aynı durum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 75
  • 2.png
    2.png
    12,1 KB · Görüntüleme: 52
Merhabalar sistemimi yaklaşık 2013'te topladım ve eklediğim tek şey SSD ve PSU oldu. Yıllardır herhangi bir sorun yaratmadı 1 yıl öncesinde Witcher 3'ü orta ve yüksek ayarlarda çok rahat oynuyordum ancak şu an Low'da bile 20 25FPS alıyorum ve yukarıya hiç çıkmıyor fena kasıyor. Ağabeyim sistemin eskidiğini ve ekran kartının ömrünün bittiğini söylüyor ancak tam emin olamıyorum sorun sadece ekran kartında mı yoksa diğer parçalarda mı böyle bir sorun yaşayan oldu mu yeni ekran kartı alsam sistem eski haline dönebilir mi? Merak edenler için format vb her şeyi yaptım termal macunları yeniledim iyice temizledim ancak hala aynı durum.

Sisteminizi yazarsanız daha yardımcı olabiliriz (ayrıca MSI Afterburner'la bir oyun oynayıp SS atın)

Pc eskidiği için olabilir belki. Termal macunu yenilettiniz mi veya kasa temizliği yaptınız mı?

Eski bir sürücü kurun. Büyük ihtimal ile problem ya sıcaklıklardandır ya da yeni sürücülerin ekran kartına olan uyumsuzluğundandır. Ekran kartı çalıştığı sürece ölmesi ve ya teknik sebepler harici performans kaybı yaşanması söz konusu değildir

Bende Intel Core 2 Duo 9500GT, 2 GB ram sistem vardı 15 yıllık HDD kullanıyordum kaplumbağalar benim sistemden daha hızlıydı sisteme SSD taktım ve genel bakımları yaptım sonrasında Black Ops'u High ayarlarda kasmadan bitirdim. Bazen diskinizden dolayı da sorun çıkabiliyor.Diskinizde sorun olabilir baktırın derim.

MSI Afterburner'dan bir oyuna girip SS atar mısınız ekran kartı oyunda kullanmıyor olabilir işlemcide bir sıkıntı vardır bir bakalım.

Oyunu sildim tekrar yükleyeceğim ama sorun sadece Witcher 3'te değil genel olarak FPS düşmesi yaşıyorum tüm oyunlarda böyle.
Eski bir sürücü kurun. Büyük ihtimal ile problem ya sıcaklıklardandır ya da yeni sürücülerin ekran kartına olan uyumsuzluğundandır. Ekran kartı çalıştığı sürece ölmesi veya teknik sebepler harici performans kaybı yaşanması söz konusu değildir.

Bu AMD Adrenalin versiyonu geldikten sonra çok kötü olmaya basladı bilgisayar eski sürümü nereden bulabilirim ve yüklersem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

Oyunu sildim tekrar yükleyeceğim ama sorun sadece Witcher 3'te değil genel olarak FPS düşmesi yaşıyorum tüm oyunlarda böyle.

Bu AMD Adrenalin versiyonu geldikten sonra çok kötü olmaya basladı bilgisayar eski sürümü nereden bulabilirim ve yüklersem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
Amd sitesinden eski sürücülere erişebilirsiniz.
https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bu uygulama ile mevcut sürücünüzü silip indireceğiniz eski sürücüyü kurun

Geri
Yukarı