İ5 4460 sistem uzun süre %100 çalışırsa sorun olur mu?

Temha

Kilopat
Daha fazla  
Uzun süren bir render işlemi yapmam gerekiyor. İşlemcim 6 buçuk saat %100'de çalışacak. İşlemcim: i5 4460 bu işlemcime herhangi bir zarar verir mi ? İşlemcimi overclock etmedim. Yoksa render işlemini arada durdurmalı mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Burda anakartın kalitesi devreye giriyor işte, bazı arkadaşlar diyor ya yok efendim niye H110 almıyoruz da H170 B150 alıyoruz diye, sebebi bu işte. Anakartın sağlamsa sorun olmayacaktır. Modeli nedir?

Aslında olay anakartın H veya B serisi olması değil anakartın üzerindeki besleme bileşenleri ve bu bileşenlerin kalitesi, H serisi kaliteli anakartlarda var B serisi dandik anakartlarda ama 6 saat bir bilgisayar için kötü soğutulmadığı sürece sıkıntı çıkartmaz.

Aslında olay anakartın H veya B serisi olması değil anakartın üzerindeki besleme bileşenleri ve bu bileşenlerin kalitesi, H serisi kaliteli anakartlarda var B serisi dandik anakartlarda ama 6 saat bir bilgisayar için kötü soğutulmadığı sürece sıkıntı çıkartmaz.
Peki Gaming olması şart mı? Benim anakart Gaming değil ama baya bir sağlam. 5-6 saat aralıksız sağlam oyunlar oynamışlığım var,5-6 kere elektrikler gitti bir sıkıntı yok. :D

Anakartım asus h97m-e

İşkence testi hiç yapmadım şuanki sıcaklıkları:

İşlemci sıcaklık değerleri1.PNG

İşlemci sıcaklık değerleri2.PNG

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı