i5 4460 sisteme ekran kartı önerisi

Arkadaşlar selamlar, cezadan dolayı yazamadım belli bir süre 😀
Bütçem 1300-1500 lira. Elimdeki mevcut ekran kartını da satarım üzerine eklerim o kadar eder muhtemelen. Oynamak istediğim oyunlar Witcher 3, RDR 2, Cyberpunk 2077 tarzı yüksek grafikli oyunlar.
Hepsi singleplayer oyun. Multiplayer olsa işlemci yüzünden çok darboğaz yerdin de bu oyunlarda 1080P ultra oynarsan pek darboğaz olacağını düşünmüyorum. RX570 alabilirsin.

Merhaba arkadaşlar, başlıktan da gördüğünüz üzere daha iyi bir ekran kartıyla daha iyi oyunlar oynamak istiyorum. Ancak sistem konusunda pek bilgim olmadığı için.
Hangi ekran kartının uyumlu olacağını, darboğaz olur mu olmaz gibi şeyleri bilmiyorum. Sizden yardım alayım dedim, sistemimi yazayım. Bir de fotoğraf olarak atayım, yardım ederseniz çok mutlu olurum.

İşlemci:Intel® Core™ i5-4460 İşlemci 3,20 GHz 6M Önbellek
Chipset:Intel® H81
Bellek:8GB DDR3 1600MHz
Sabit Disk:256GB SSD SATA3
Ekran Kartı:4GB GT730 64bit GDDR3 Ekran Kartı (VGA+DVI+HDMI)
PSU nedir? Hazır sistem gibi geldi kötü bir PSU var muhtemelen. Monitör çözünürlüğünüz nedir? benim önerim GTX 960 1050Tİ 2.el ucuz bulabilirsen alınabilir bu ayarda farklı kartlarda olur RX 460 gibi. Sıfır olarak 1080P'de muhtemelen darboğaz yersin 1650S alabilirsin.

PSU nedir? Hazır sistem gibi geldi kötü bir PSU var muhtemelen. Monitör çözünürlüğünüz nedir? benim önerim GTX 960 1050Tİ 2.el ucuz bulabilirsen alınabilir bu ayarda farklı kartlarda olur RX 460 gibi. Sıfır olarak 1080P'de muhtemelen darboğaz yersin 1650S alabilirsin.
Onu bilmiyorum maalesef. Dediğin gibi hazır sistem. Çözünürlük 1440x900.
Hepsi singleplayer oyun. Multiplayer olsa işlemci yüzünden çok darboğaz yerdin de bu oyunlarda 1080P ultra oynarsan pek darboğaz olacağını düşünmüyorum. RX570 alabilirsin.
Teşekkürler.

Öğrenmeye çalıştım bugün, biraz geç yazıyorum ondan. Mail attım yarın kesin bilgi gelir.
Şu an için siteden baktım, şöyle bir görsele ulaştım.

Dosya Ekleri

• 1604096978696.png
    1604096978696.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 27
Öğrenmeye çalıştım bugün, biraz geç yazıyorum ondan. Mail attım yarın kesin bilgi gelir.
Şu an için siteden baktım, şöyle bir görsele ulaştım.
Kendi markalarını kullanıyorlar. Turbox tarzı bir sistem kalitesiz güç kaynağı vardır muhtemelen. Kasa hava akışı da kötüdür. Keşke sistemi almadan önce danışsaymışsınız. PSU hakkında benim bilgim yok muhtemelen kötü bir şeydir. Kasayı açıp fotoğraf atmak en iyisi olur.

Kendi markalarını kullanıyorlar. Turbox tarzı bir sistem kalitesiz güç kaynağı vardır muhtemelen. Kasa hava akışı da kötüdür. Keşke sistemi almadan önce danışsaymışsınız. PSU hakkında benim bilgim yok muhtemelen kötü bir şeydir. Kasayı açıp fotoğraf atmak en iyisi olur.

Merhabalar tekrardan, destek ekibine yazdım, aldığım yerin.
RX 570 ve GTX 1650 gibi ekran kartlarını önerdiler. Sanırım o kadar kötü değil ya içim rahatladı biraz.
PSU buymuş;
Quadro Pencereli DOUBLE RING RGB 3 FAN 350w Power Supply (PSU) Gaming Kasa

Anlayan var mı? Ben hiç bilmiyorum da.
Aynı işlemciyi kullanıyorum. Yanında RX 570 kullanıyorum. Bir sıkıntısı yok değerler gayet iyi hocam. Darboğaz da yapmıyor. Tavsiyem RX 570 almanız yönünde.

Hocam size bir sorum olacaktı. Güç kaynağınızı öğrenebilir miyim? Benimki yeterli kalır mı kalmaz mı merak ettim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı