i5 4460 sisteme SSD önerisi

yldrmensarr

Femtopat
Daha fazla  
Anakart: Asus K30AD_M31AD_M51AD
Ekran kartı: rx 580 4GB
İşlemci: i5 4460
HDD: 1TB
RAM: 12GB

SSD almak istiyorum. 1TB veya en az 500GB olması iyi olur diye düşünüyorum. Fikirlerinize açığım. Oyunlarda yükleme süresi, bilgisayarın açılma süresi vs uzun geliyor. Ancak SSD alırken neye dikkat etmeliyim bilmiyorum. Sistemin çok üzerinde bir SSD almaya gerek yok. En ucuzuna kaçmaya da gerek yok. Gereğince, f/p en uygunu neyse tercihe etmek isterim. Oyun oynamak için kullanıyorum bilgisayarımı. Duyduğuma göre M2 SSD tercih ediliyor. Aydınlatırsanız sevinirim.

Bir de SSD’lerin indirime girdiği bir zaman oluyor mu? Tavsiye ettiğiniz modeller için yılbaşını bekleyebilirim

Anakartınizda M.2 yuvası yok diye biliyorum. Ben linktekini kullandım, forumda pek sevmiyorlar ama ben memnundum, 3 yıl birebir değişim garantisi var.

Nasıl olmadığından emin olabiliriz? M2 ile diğerleri arasında ciddi fark var mıdır?

belki görebilirsiniz diye atayım dedim var mı yok mu. Ama dediğiniz gibi yok sanırım

Nasıl olmadığından emin olabiliriz? M2 ile diğerleri arasında ciddi fark var mıdır?

belki görebilirsiniz diye atayım dedim var mı yok mu. Ama dediğiniz gibi yok sanırım
Şu sol alttaki mavi girişi benzettim ama o da dikine

Dosya Ekleri

• IMG_1169.jpeg
    IMG_1169.jpeg
    231,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Nasıl olmadığından emin olabiliriz? M.2 ile diğerleri arasında ciddi fark var mıdır?

belki görebilirsiniz diye atayım dedim var mı yok mu? Ama dediğiniz gibi yok sanırım

Şu sol alttaki mavi girişi benzettim ama o da dikine.

Maalesef yok, o mavi olan soket tam emin olmasam da sanırım USB 3.0 soketi. NVMe M.2 SSD'ler ile SATA SSD'ler arasında ciddi performans farkı vardır. Yine de HDD'den SSD'ye geçerseniz olumlu anlamda ciddi fark yaşarsınız.

Geri
Yukarı