İ5 4460 Sisteme Yosemite Kurma

omerdesouza

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sistemim:
i5 4460 @3.2GHz - MSI GTX 960 - H97 PC Mate - V300 120GB SSD - AOC 2369V 23.6inch

Ben günlerden beri kurmaya çalışırken bugün öğlen kurmayı başardım fakat ne internet vardı, ne ses vardı, ne de Intel onboard ekran kartını gördü. Kasıyordu yani anlayacağınız üzere.

Kafaya koyduğum için sürekli uğraşıp duruyorum hatta eğer ekran kartım çalışmayacaksa satmayı düşünüyorum zaten oyunlarla işim kalmadı. Yanına Windows falan kurmayı düşünmüyorum sadece Yosemite.

Bana Skype üzerinden falan yardımcı olacak arkadaşlar var mı ? Kurduğum Yosemite'i sildim yardımı olan arkadaş olursa tekrar kuracağım ve Windows kullanmak istemiyorum artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin gayet uyumlu. Kurulum için hangi imajı kullanıyorsun? Ayrıca kullandığın Config.plist dosyanı paylaş. Arıca Wi-Fi , ses, Ethernet sürücü modellerini paylaş.

Sistemin gayet uyumlu. Kurulum için hangi imajı kullanıyorsun? Ayrıca kullandığın Config.plist dosyanı paylaş. Arıca Wi-Fi , ses, Ethernet sürücü modellerini paylaş.
Bu imajı kullanıyorum içinde ki RAW'ı. Hiç bir bilgim olmadığı için onların hangi klasörde olduklarını bilmiyorum. Nasıl sizinle paylaşabilirim o dosyaları söylerseniz hemen paylaşayım.

Düzenleme : Bu arada Windows 10'dan geçmeye çalışıyorum onunla alâkalı bir problem olma ihtimali var mı ?

Arkadaşlar gerçekten yardıma ihtiyacım var, yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• qq.JPG
    qq.JPG
    10,6 KB · Görüntüleme: 382
Sisteminde Grafik kartınının çalışmamasının sebebi, Config.plist doyasına eklenen nv_disable=1 komutudur. Bu komut ne işe yarar? OS X şu an için Maxwell Grafik modellerine destek vermiyor. Bu yüzden kurulumda sorun çıkmaması için bu kod, öntanımlı olarak NVIDIA devredışı bırakır.
Peki ne yapmak lazım?
İlk olarak aşağıdaki linkten NVIDIA Web Driver kuracaksın.
Yosemite 10.10.5 için NVIDIA Web Driver Güncellemesi
Ardından Clover Configrator ile Config.plist dosyanı açıp Boot sekmesinde aşağıdaki resimdeki gibi ayarlarını yapacaksın ( nv_disable=1 tık kaldır. nvda_drv=1 tık koy). Ardından sistemi yeniden başlat.
NVIDIA aktif.png

Diğer lazım olan sürücü modellerini öğrenmek için AIDA 64 ile rapor al. Burada paylaş.

Sisteminde Grafik kartınının çalışmamasının sebebi, Config.plist doyasına eklenen nv_disable=1 komutudur. Bu komut ne işe yarar? OS X şu an için Maxwell Grafik modellerine destek vermiyor. Bu yüzden kurulumda sorun çıkmaması için bu kod, öntanımlı olarak NVIDIA devredışı bırakır.
Peki ne yapmak lazım?
İlk olarak aşağıdaki linkten NVIDIA Web Driver kuracaksın.
Yosemite 10.10.5 için NVIDIA Web Driver Güncellemesi
Ardından Clover Configrator ile Config.plist dosyanı açıp Boot sekmesinde aşağıdaki resimdeki gibi ayarlarını yapacaksın ( nv_disable=1 tık kaldır. nvda_drv=1 tık koy). Ardından sistemi yeniden başlat.
Eki Görüntüle 105515
Diğer lazım olan sürücü modellerini öğrenmek için AIDA 64 ile rapor al. Burada paylaş.
Hocam size zahmet skype ekleyebilir misiniz bi kaç tane sormak istediğim soru var idi. Hesabım: qmerzm, Hayırlı geceler

Hocam size zahmet skype ekleyebilir misiniz bi kaç tane sormak istediğim soru var idi. Hesabım: qmerzm, Hayırlı geceler
Hocam Clover Configurator adresi verebilir misiniz ? Zip olarak buldum sadece onu nasıl çalıştıracağım. Mac OS X kurunca internet olmuyor internetten indiremem Windows'tan indirip flaşa atmam lazım link verirseniz sevinirim.

Kullandığın imaj dosyasının EFI bölüntüsünde "Kurulum sonrası araçlar" adında bir klasör var. Oradan kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı