Burak Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Ben masaüstü bilgisayarımın sistem özelliklerini arttırmak istiyorum. Şu an sistem özelliklerimi yazıcam. Tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

İŞLEMCİ: İntel Core i5 4460 3.20 Ghz (4 Çekirdek)

RAM:
8 GB 1600 Mhz [(Sanırım) (CPUZ Programında Memory kısmından baktığımda 798,1 Mhz diyo Frequancy'e. Bu değeri ikiyle çarparak hesaplıyormuşuz Mhz'nin gerçek değerini.) (Doğru mu bilmiyorum bilen
yazsın.)]

EKRAN KARTI:
NVDIA GeForce GT 740 4 GB

HDD:
1 TB

ANAKART:
ASUSTek COMPUTER INC. Model: K30AD_M31AD_M51AD_M32AD

İŞLETİM SİSTEMİ : Windows 10 Single Language

MONİTOR: PHILIPS 223V LED 1920x1080 (60 Hz)

GTA 5'te High ayarlarda (Ultra değil) ortalama 28-32 FPS alıyorum. Bu FPS'yi en azından Ultra ayarlarda 45-50'ye hatta 60'a çıkarmak için bilgisayarımda neyi geliştirmem, yükseltmem ya da değiştirmem lazım ? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler. Konuyu okuyup bilginiz dahilinde az çok bir şeyler paylaşırsanız sevinirim. Belki başka arkadaşlar için de örnek teşkil eder yakın özelliklerde sistem kullananlar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece ekran kartını değiştirsen yeterli olur. GTX 960 veya R9 380 alabilirsin ya da bütçen iyiyse GTX 970 veya R9 390 alabilirsin. İşlemci ve Ram'de değişikliğe gerek yok. Bir de güç kaynağın kaç W?

güç kaynağı yetersiz kalır en azından 500 watt olursa kafanız rahat olur o bütçeye gtx 970 alabilirsiniz fazlasıyla iş görür çok iyi bir karttır.

Çok düşünmeyin bunları alın keyfinize bakın.

1500 gp+psu.PNG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı