i5 4460 Valorant CPU %100 GPU %50 kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Cem Uyan

Centipat
Sistem özelliklerim

İşlemci: i5 4460
GPU: ASUS R9 270X
RAM: 8 GB
Windows 10
Çözünürlük maks: 1440x900

Herhangi bir FPS düşmesi yaşamamak için ayarları düşükde oynuyorum. Çözünürlüğüm ise en yüksekte, ayarları yükseltip de denedim GPU kullanımı maksimum %70'e kadar çıkıyor, CPU kullanımı ise neredeyse hep %100 Donanımsal bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum sorun nerede olabilir teşekkürler...

Son düzenleme:
Burası işinize yarayabilir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer anlamadım derseniz internete pil kullanımı anlatan videolarla dolu.

Burası işinize yarayabilir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer anlamadım derseniz internete pil kullanımı anlatan videolarla dolu.
Komik olan nedir?

Grafik kalitesini düşürdüğünüz zaman yük işlemciye biner. Mümkünse grafik özelliklerini en yükseğe alıp, tekrar deneyiniz. Oyun için gerekli olan sistem özellikleri ise aşağıda görüldüğü gibi belirtilmiş.
Edit: Zaten yüksek ayarlarda da denemişsiniz. Oyun daha resmi olarak çıkmadı bile. 2020 yaz ayı olarak belirtilmiş. Şu anda optimizasyon sıkıntısı yaşaması oldukça normal.
Desktop Screenshot 2020.05.12 - 18.36.06.69.png

Arkadaş en yüksek ayara aldığı halde çözülmediğini belirtmiş.

Bu arada oyunun optimizasyonu iyi değil. Klasik UE4 sorunları. Epic games yaptığı Fortnite dışında şu oyun motorunu kullanan oyunlardan bir tanesi bile istikrarlı çalışmıyor. Sizden kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum. Kalitesiz destek sistemlerine yazabilirsiniz ama bizden kaynaklı değil sizden kaynaklı deyip geçiştireceklerdir.

Şunu da ekleyelim bu oyun patates bilgisayarlar için uygun değil. Yapılan reklam politikası CS:GO adam çekmek için, ama CS:GO göre daha fazla sistem kaynağı isteyen bir oyun. Sunduğu doku ve efektlere rağmen, UE4 ışıklandırma tarafında ağır sorunları var. UE3 aynı sorunlar vardı. Batman oyunlarının hepsi UE3 ile yapıldı. Adamlar oyun motorunu o kadar detaylı kullanmasına rağmen ve detaylı ayar sunmasına rağmen, bir tane oyununda bile FPS düşmeden oynayamazsınız.

Ayrıca istiyorsan güncellemeleri kontrol et, zararlı taraması ve sistem bakımı yap.

Son düzenleme:
Arkadaş FPS kaybı yaşamak istemediğini söylemiş sen ayar yükseltin diyorsun şaka mısınız 😅😅anlamıyorum bilmediğiniz konulara yazınca noluyorsa :)
Hahahaha. FPS düşüşü yaşamamak ayarları düşürmüş. Sen darboğaz nedir bilir misin? Daha oyun kapalı betada optimizasyon sorunu olabilir. "anlamıyorum bilmediğiniz konulara yazınca noluyorsa :)" onu bana değil sana sormak lazım.

@agalarsöztnüre arkadaş kötü bir öneri yapmamış. %100 CPU, low GPU problemi mevcut. Optimizasyonu oturmuş bir oyunda bu yöntem ile işlemci darboğazından rahatlıkla kurtulabilir. Valorant, 2020 yaz ayında çıkacağı öngörülen bir oyun. Optimizasyon sıkıntıları yaşaması bu yüzden oldukça normal. Bence siz insanları küçük görmemeye, kibarca onların yanlışlarını düzeltmeye önem göstermelisiniz. Yoksa büyük balık, küçük balığı ham yapar.

@agalarsöztnüre arkadaş kötü bir öneri yapmamış. %100 CPU, Low GPU problemi mevcut. Optimizasyonu oturmuş bir oyunda bu yöntem ile, işlemci darboğazından rahatlıkla kurtulabilir. Valorant, 2020 yaz ayında çıkacağı ön görülen bir oyun. Optimizasyon sıkıntıları yaşaması bu yüzden oldukça normal. Bence siz insanları küçük görmemeye, kibarca onların yanlışlarını düzeltmeye önem göstermelisiniz. Yoksa büyük balık, küçük balığı ham yapar.

Ok

Geri
Yukarı