Valorant %100 CPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bugün oynarken oyuna bir defa uzun süreli drop girdi ve MSI Afterburner ile hemen o an bir kontrol ettim, ayarları düşük de oynuyorum ve GPU kullanımı zaten az fakat CPU kullanımı yüzde yüz, hemen yük GPU'ya binsin diye ayarları en yükseğe aldım fakat GPU kullanımı arttı artmasına ama CPU kullanımı hala yüzde yüz civarındaydı, bu oyun için bu kullanımlar normal mi yoksa bir sorun var mı?

Oyun esnasında görev yöneticisinden baktım ve başka herhangi bir yük bindiren program yoktu, Valorant ve Vanguard vardı.

Sistemim.

1200 AF.
RX 550.
1x8GB 3000MHz RAM.

Değil, değil, değil. Oyun bende maksimum %45 kullanıyor.

Senin işlemcin ile 1200AF bir mi? 1300X ve 6600K daha önce kullandığım işlemciler ikiside 4 çekirdek 4 izlekli gayet normal %100'de kalmaları. Sadece yazmak için yazıyorlar demişsin Afterburner yükleyince teknoloji uzmanı olmuyorsun 4 izlekli zayıf işlemci ile 12 izlekli işlemciyi kıyaslıyorsun senin bilgi seviyen bu kadar tamam bilmemek ayıp değil, bari bilenlere laf atma.

Son düzenleme:
Sorunun geçtimi bilmem ama aynı sorun bende de vardı hiçbir şey yapma yama bekle yama geldi %15 - %25 kullanıyor artık.
1611417265447.png

Oyun optimizasyonu kötü yeni yeni düzeliyor.

Bunu biraz daha açar mısınız? @Emre Gonkur Yani kalite yükselince işlemciye binen yük mü azalıyor?

Kesin bilgi değil ama bildiğim kadarıyla ekran kartı az kullandığı zaman işlemciye yük daha fazla biner ama alakasıda olmayabilir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı