i5 4460 ve GTX 960 sisteme PSU önerisi

Hangisini seçmeliyim

• Thermaltake TR2 S 500watt - 282TL

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    6

Giray6161

Kilopat
Daha fazla  
PSU değiştirmem gerektiği için Vatan Bilgisayar'dan gidip PSU alacağım. Şu anki mevcut PSU Corsair Builder VS550 Watt, hangisini tercih etmeliyim?
Bir sıkıntı yaşamak istemiyorum, kabloların korumalı olup olmamasının nasıl bir yararı veya zararı var?
PSU konusunda çok kararsızım, inşallah bu konuda netleşir de kafam rahatlar.
Diğer bir sorum da Zalman Z3 Plus kasanın ön kısmı için 2 adet LED'li fan alacağım, bunları molexle tam güç değil de anakarta bağlayıp otomatik olarak kullansam hava akışında sorun olur mu? Şimdiden teşekkürler.
  • i5 4460 3.2 GHz
  • Msi H97 Gaming 3
  • Msi GTX 960 Gaming 2G
  • Gskill 4x4 16 GB 1600 MHZ
  • WD 1 TB 7200rpm
  • Corsair Force LE200 120 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'yu değiştirmenizin sebebi nedir?
Zalman Z3 Plus kasanın ön kısmı için 2 adet LED'li fan alacağım, bunları molexle tam güç değil de anakarta bağlayıp otomatik olarak kullansam hava akışında sorun olur mu?
Devir düşerse akım da düşer. Ses seviyesinin en iyi olduğu değeri yakalayabilirsiniz ayarlama ile.

PSU'yu değiştirmenizin sebebi nedir?

Devir düşerse akım da düşer. Ses seviyesinin en iyi olduğu değeri yakalayabilirsiniz ayarlama ile.
Burada da birkaç konu açmıştım. Oyun oynarken bazen PC restart oluyordu, bazen oyunun başlarında bazen çok uzun süre sonra bazende hiç kapanmıyor. Olaylara bakıcna kernel power hatası görüyordum. Forumlarda konu açıp araştırma sonucu PSU da sorun olabileceği güç yetmediği vb. söylendi. Bende OOCT ile PSU ya test yaptım, her yapmada testin 1-2. dakikasında PC'yi yeniden başladı.
Sıcaklık değerleri normal.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı