i5 4460 ve MSI GTX 1050 Ti 4 GB Darboğaz Yapar mı?

Olmaz ama 1050Ti parasını ASLA hak etmiyor. 1200-1300 TL para vereceksiniz ve rezil bir performans alacaksınız. Yani kart rezil değil ama parasına göre rezil. RX570 alın, 1000 TL. Kat kat daha iyi 1050Ti'dan.
Hocam rx570msi vardı bende. Yazılım hatası nedeni ile iade ettim. İkinci el çok temiz şekilde bu kartı aldım 750 lira verip. Sıfır almadım.

AMD kartlar teorikte iyiler uygulamada hiçbir zaman Nvidia'nın verdiği stabil ve güvenilir performansı veremiyorlar.
Olayın marka ile ilgisi yok. Nvidia ile de sıkıntı yaşayanlar var. Mesela Google'a RTX 2060 stutter yazdığımızda bir sürü konu çıkıyor.

Olayın marka ile ilgisi yok. Nvidia ile de sıkıntı yaşayanlar var. Mesela Google'a RTX 2060 stutter yazdığımızda bir sürü konu çıkıyor.
Nasıl olayın marka ile alakası yok 😀 iki farklı üretici, silikonda farklı üretme teknikleri, farklı üretim yerleri. Neye istinaden marka ile alakası yok diyorsun ? AMD ekran kartları evveli ahirden beri normalden daha fazla ısınır. Bu çipteki akımdan kaynaklanıyor. Sık değişen sıcaklık değişimleri ve voltaj farkları çipi yıpratmaz ezer ezer. RX 570 dediğin kart GTX 1060'tan bir yıl sonra çıktı daha güncel yani. Arada %20'ye yakın bir fark var ki bunu görmezden gelmen çok saçma. Bu performans farkına rağmen vede daha güncel olmasına rağmen RX570 150w güç kullanırken GTX1060 120W güç tüketiyor. Buna bağlı olarak oluşan ısı farkı çipin ömrünü kemiriyor. İnsanlar %5 bile olmayacak bir performans için ekran kartlarını yakmayı göze alarak OC yapıyorlarken senin %20'Lik bir performansı göz ardı ediyor olman doğru bir davranış değil. Doğruda yönlendirmiyorsun insanları. Birisi arada az bir para farkı olmasına rağmen senin yazılarını okuyup tercihini yapsa mağduriyet yaşayacak. Gerek yok böyle şeylere.

Nasıl olayın marka ile alakası yok 😀 iki farklı üretici, silikonda farklı üretme teknikleri, farklı üretim yerleri. Neye istinaden marka ile alakası yok diyorsun ? AMD ekran kartları evveli ahirden beri normalden daha fazla ısınır. Bu çipteki akımdan kaynaklanıyor. Sık değişen sıcaklık değişimleri ve voltaj farkları çipi yıpratmaz ezer ezer. RX 570 dediğin kart GTX 1060'tan bir yıl sonra çıktı daha güncel yani. Arada %20'ye yakın bir fark var ki bunu görmezden gelmen çok saçma. Bu performans farkına rağmen vede daha güncel olmasına rağmen RX570 150w güç kullanırken GTX1060 120W güç tüketiyor. Buna bağlı olarak oluşan ısı farkı çipin ömrünü kemiriyor. İnsanlar %5 bile olmayacak bir performans için ekran kartlarını yakmayı göze alarak OC yapıyorlarken senin %20'Lik bir performansı göz ardı ediyor olman doğru bir davranış değil. Doğruda yönlendirmiyorsun insanları. Birisi arada az bir para farkı olmasına rağmen senin yazılarını okuyup tercihini yapsa mağduriyet yaşayacak. Gerek yok böyle şeylere.
İlk yorumunda stabil performanstan bahsetmişsin, TDP değerinden bahsetmemişsin. AMD'nin tek eksik yönü olarak görüyorum TDP meselesini. Bu arada GTX 1060 ile RX 570'in konumuz ile ne alakası var? Aralarındaki performans farkı %15, fiyat farkı ise %80. F/P olarak denk kartlar değiller. Isınma sorunu da yok. Eski kartlarla karıştırmışsın. Bu kartı gaming modda boost frekansında kullanıyorum ve 70 dereceyi geçmiyor.
Nvidia'nın GTX 1650 fiyaskosuna bakmanı öneririm. 75 W tüketiyor ama çok daha fazla ısınıyor. Ve bu kart RX 570'ten 2 yıl sonra çıktı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı