i5 4460 ve R7 370 Sisteme Yükseltme Önerisi

AndRoGeoR

Hectopat
Selam arkadaşlar.

• Anakart: ASUS Z97-P
  • Ekran Kartı: ASUS R7 370 STRIX Gaming 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12
  • RAM: 2X Kingston 8 GB DDR3
  • İşlemci: Intel Core i5 4460 3.2GHz

Şimdiki sistemim bu. Bazen çok fazla sorun yaşayabiliyorum ve geliştirmek istiyorum. Ben başlangıç olarak Bu işlemci ve RAM'i alayım diyorum fakat diğer parçalarla uyar mı onu da bilmiyorum. Geliştirmek için fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki işlemci, RAM ve anakarta toplam 1000TL'ye alıcı bulabilirsiniz. Sonra da Ryzen 7 3800X+B550 serisi anakart+2x8GB DDR4 3000MHz RAM almanızı tavsiye ederim. Tabii bütçenizi yükseltebilirseniz R9 3950X de alabilirsiniz ama profesyonel kullanıcı değilseniz çok gereksiz olur.
İleride de RX5700XT takarsanız çok iyi olur. Ama SSD'niz yoksa R5 3600 de alabilirsiniz, aradaki farkla da SSD alırsınız.
İleride de RX5700XT takarsanız çok iyi olur. Ama SSD'niz yoksa R5 3600 de alabilirsiniz, aradaki farkla da SSD alırsınız.

Bütçeniz nedir? Güç kaynağınız nedir?
Bütçe ekran kartı hariç 4.000TLye kadar olabilir. Ekran kartı hariç olmasının sebebi onu sonradan değiştireceğim şimdilik yeterli bence. Güç kaynağını bilmiyorum maalesef onu da yenileyebilirim

Elinizdeki işlemci, RAM ve anakarta toplam 1000TL'ye alıcı bulabilirsiniz. Sonra da Ryzen 7 3800X+B550 serisi anakart+2x8GB DDR4 3000MHz RAM almanızı tavsiye ederim. Tabii bütçenizi yükseltebilirseniz R9 3950X de alabilirsiniz ama profesyonel kullanıcı değilseniz çok gereksiz olur.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Evet şimdiki sistemde SSD yok maalesef. Ryzen 7 3800X satan bir yer göremedim. Henüz satışı yok mu?

Bütçe ekran kartı hariç 4.000TLye kadar olabilir. Ekran kartı hariç olmasının sebebi onu sonradan değiştireceğim şimdilik yeterli bence. Güç kaynağını bilmiyorum maalesef onu da yenileyebilirim

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Evet şimdiki sistemde SSD yok maalesef. Ryzen 7 3800X satan bir yer göremedim. Henüz satışı yok mu?
Şu anki bileşenlerinizi satarak sistemi yenileyebilirsiniz. Kasa kapağını açarak PSU modelini ve kasa modelini söyleyebilir misiniz? Ona göre öneri yapacağım.
Elinizdeki bileşenleri 1500TL'ye satacağınızı varsayarak öneri yapıyorum.
Screenshot_20190709-224638_Print Spooler.jpg

Kasa: Sharkoon TG4 RGB
Ekran Kartı: Radeon Vega 56 8GB Gigabyte Gaming

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı