i5 4460 R7 370 sistem yükseltme

kurulum45

Decapat
Herkese İyi Akşamlar,

Sistemim:

Anakart: ASUS H81M-C
Ekran Kartım: ASUS R7 370 GB Strix
İşlemci: Intel i5-4460 3.2 Ghz 1150pin
SSD: Transcend 120GB
RAM: 8GB DDR3 1666Mhz
Diğer Parçalara Hiç girmeyeceğim. Şimdi benim bir arkadaşım bilgisayar toplamak istiyor ve çok şaşalı bir şey istemiyor. Ben ise sistemimi Upgrade yapmak istiyorum ve aklıma bir fikir geldi ekran kartım ve işlemcimden gayet memnunum fakat şöyle bir sorunum var. İşlemcim 1150 pin fakat ben RAM'leri 16GB yapmak istiyorum ve bunu yaparken DDR4 olsun istiyorum ve benim anakartımda 2 adet DDR3 Ram slotum var hem 1150 pin hem de DDR4 anakart bulmak çok zor fiyatlar gereksiz yüksek o yüzden ben de yukarda belirttiğim bütün parçalarımı arkadaşıma vermek istiyorum ekran kartım hariç ondan alıcağım paranın üstünede ekleyerek 1151 pin 8. nesil bir anakart ve işlemci ve 16 GB DDR4 ram alacağım ve hazır anakart 1151 pin olmuşken işlemciyi de 8. nesil almayı planlıyorum, bana bu baya mantıklı geldi sizce nasıl yapmalıyım? Bir de 2. sorum var ekran kartım hariç demiştim çünkü aklımda bir fikir var yeni anakart alırken 2 adet x16 pci girişli bir anakart alıcam ve bir de bir ekran kartı daha alıcam şimdi soru şu arkadaşıma ekran kartımıda verip R7 370 den daha sağlam bir ekran kartı mı alsam daha mantıklı olur yoksa R7 370 in yanına bir ekran kartı daha alıp crossfire yapsam mı daha mantıklı olur Biraz kafanız karışmış olabilir dediğim gibi tekrar okursanız anlarsınız benim için çok önemli cevaplayanlara çok teşekkür ederim.
arkadaşlar cevap bekliyorum

Dosya Ekleri

• v2-68498-1_medium.jpg
    v2-68498-1_medium.jpg
    30,7 KB · Görüntüleme: 44
  • v2-78085_large.jpg
    v2-78085_large.jpg
    78,6 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı