İ5 4460 ve R9 270 Tabanlı Sistem Toplama

TRSami01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ZVEq1a.jpg

1.Yukarıdaki sistemi topladım fakat parçaları birbirlerine uyumlu mu ?
2.Şu an Casper Win350Ps kasam var (350W). Ona yeni bir güç kaynağı alırsam uyumlu olup daha ucuza gelir mi sistem ?
3.İşlemci ayrı bir soğutucuya ihtiyaç duyacak kadar çok ısınır mı ? (Yanmasından korkuyorum)
4.İleride bir sorun çıkartırlar mı bana ?

Şu anki sistemim:
  • G41M P23 Anakart - Core 2 Duo E7500 İşlemci
  • 2GB 1333Mhz RAM - ATI HD4650 Ekran kartı
  • 500GB 7200rpm HDD - LG DVD RW

Harddiski, DVD RW ve 2GB RAM'i yeni toplayacağım bilgisayara takmayı düşünüyorum

Önerileriniz var mı ? Bütçe max 2200.

Oynayacağım güçlü oyunlar: GTA 5, Mafia 3, Just Cause 3, İleride GTA 6.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda kasa olarak everest önermiyoruz Zalman Z3 600W kasasını alırsan senin için daha iyi olacaktır.
Eğer ki bütçen yetmiyor ise alabilirsin fakat dediğim gibi forumda everest önermiyoruz.

Sizin tasviye ettiğiniz sistem varmı ? Mafia 3 ve GTA 5 i yüksek ayarlarda oynatsın yeter birde ileride gta 6 çıkacak onuda açsın yeter.
Yani bu sistemi alınca en az 3-4 yıl dayansın.

Forumda kasa olarak everest önermiyoruz Zalman Z3 600W kasasını alırsan senin için daha iyi olacaktır.
Eğer ki bütçen yetmiyor ise alabilirsin fakat dediğim gibi forumda everest önermiyoruz.
gfsdgsg.jpg

Birde şu sistemi topladım. İleride sıkıntı çıkarmaz umarım. Dediğiniz üzere Zalman Z3 600W ekledim, işlemciden kısıp ekran kartına biraz yüklendim.
Bu sistemi alırsam vatan bilgisayarda toplarlarmı ? Birde bu parçalar dolar arttıkça pahalanıyor. Sistemi zaman kaybetmeden almalımıyım ?
GTA 5 - Mafia 3 - Just Cause 3 oyunlarını yüksek ayarlarda ve gta 6 yı da çıkınca açar herhalde ?

Amd işlemcili sistem alma. İlk sistemde anakartı Gigabyte h81m s2pv olarak değiş. Kasayı Zalman z3 plus yap. Ancak psu içinde alma. Ayrı psu al oda Zalman 600lx olsun. Ekran Kartı r9 280 veya gtx 960 olarak değiş.

Amd işlemcili sistem alma. İlk sistemde anakartı Gigabyte h81m s2pv olarak değiş. Kasayı Zalman z3 plus yap. Ancak psu içinde alma. Ayrı psu al oda Zalman 600lx olsun. Ekran Kartı r9 280 veya gtx 960 olarak değiş.
Aslında bütçem tam 2200 değil. 2000i aşmak istemiyorum çok zor durumda olursam 2200.
Amd işlemcili sistem neden almayayım ? Game debate sitesinde cpu-gpu-ram girince oyun ayarlarını gösteriyor ve amd ile daha öndeyim

Onlar kesin sonuçlar değil sonuçta teorideki yerleri. Youtube ve annadtech gibi güvenilir yerlere bak intelin haswell serisi amd fx serisinden hep öndedir. Amd yeni zen mimarili işlemcileri çıkarana kadar intel en iyisi.
Dedigim gibi ilk sisteme anakartı değiş ve bütçeye göre ekran kartı al.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı