İ5 4460 vs FX 8320

• Konuyu başlatan PremiumGamer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
P

PremiumGamer

Ziyaretçi
Arkadaşlar sistem topluyorum ama 2 işlemci arasında takıldım. İlk başta AMD düşündüm. 8 çekirdekli diye ama i5'i bir arkadaşım önerdi. Sizce hangisi oyunlarda daha etkili olur?

Bildiğim kadar oyunlar 8 çekirdeği aktif olarak kullanmıyor. Bu nedenle en az 4 çekirdekli işlemciler arasında kıyaslama yapıp tek çekirdek performanslarını kıyaslamak gerekli. Bunda da i5 4460 daha iyi galiba.

Arkadaşlar sistem topluyorum ama 2 işlemci arasında takıldım. İlk başta AMD düşündüm. 8 çekirdekli diye ama i5'i bir arkadaşım önerdi. Sizce hangisi oyunlarda daha etkili olur?

FX 8320 eski Buldozer mimarisini kullanıyor ve çok ısınıyor.
i5 4460 watt ve çekirdek başına daha iyi bir performans sunuyor, kesinlikle i5 4460 almalısın.

FX 8350 kullanıyorum gerçekten ısınıyor diyenleri anlamıyorum ısınmıyor ama performansa bakıcak olursan tavsiye etmem. İ5 4460 alın. Arkadaşlar biraz tarafsız olun ya sağdan soldan duyup duyup aynısı yazanlara sinir oluyorum ısınmıyor bu işlemci. Ama perfromansı İntel değil tarafsız olun biraz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı