i5 450M ve HD HD 4500 sisteme macOS yüklenir mi?

walter wick

Hectopat
Makaleler
1
Yer
albuquerque
Daha fazla  
Meslek
ırkçı
i5 450M 2.40 GHz
8 GB DDR3 1333 MHz RAM
ATI Mobility Radeon HD 4500 series
320 GB HDD 720 RPM
Bu sisteme macOS yüklenir mi? Şu anda Windows 10 Pro kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 450M 2.40 GHz
8 GB DDR3 1333 MHz RAM
ATI Mobility Radeon HD 4500 series
320 GB HDD 720 RPM
Bu sisteme macOS yüklenir mi? Şu anda Windows 10 Pro kullanıyorum.
Sisteminize macOS kurulur mu kurulmaz mı belirtmek isterim. Aşağıda detaylı bir şekilde belirttim.

İşlemci: İşlemci destekleniyor gibi gözüküyor ama iGPU konusunda grafik hızlandırma için bazı yamaların gerekme ihtimali var fakat uğraşılırsa halledilebilecek bir sorun gibi.

RAM: 8 GB RAM yeterli olacaktır muhtemelen. MHz hızı biraz düşük ama performans konusu dışında bir sorun çıkartacağını sanmıyorum.

Ekran kartı: Ekran kartı destekleniyor gibi ama sonradan tanıtılma ihtiyacı duyulabilir. Bunun dışında bu ekran kartı ile bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

HDD: HDD'nin modelini belirtmenizde fayda var çünkü bazı disk modelleri desteklenmeyebiliyor (örnek olarak Samsung'un PM model olan SSD'leri).

Kısacası kuracaksanız Mavericks gibi sürümleri deneyebilirsiniz ama onun dışında kurmaya değer mi emin değilim. Kursanız da grafik hızlandırma gibi şeyler için biraz uğraşmanız gerekebilir. Bunun dışında "AIDA64 Extreme" programı ile de ekstra olarak ethernet ve Wi-Fi kartı modellerini de belirtmenizde fayda var çünkü bazı modeller desteklenmiyor.

O sisteme kurmaya değmez.

Sisteminize macOS kurulur mu kurulmaz mı belirtmek isterim. Aşağıda detaylı bir şekilde belirttim.

İşlemci: İşlemci destekleniyor gibi gözüküyor ama iGPU konusunda grafik hızlandırma için bazı yamaların gerekme ihtimali var fakat uğraşılırsa halledilebilecek bir sorun gibi.

RAM: 8 GB RAM yeterli olacaktır muhtemelen. MHz hızı biraz düşük ama performans konusu dışında bir sorun çıkartacağını sanmıyorum.

Ekran kartı: Ekran kartı destekleniyor gibi ama sonradan tanıtılma ihtiyacı duyulabilir. Bunun dışında bu ekran kartı ile bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

HDD: HDD'nin modelini belirtmenizde fayda var çünkü bazı disk modelleri desteklenmeyebiliyor (örnek olarak Samsung'un PM model olan SSD'leri).

Kısacası kuracaksanız Mavericks gibi sürümleri deneyebilirsiniz ama onun dışında kurmaya değer mi emin değilim. Kursanız da grafik hızlandırma gibi şeyler için biraz uğraşmanız gerekebilir. Bunun dışında "AIDA64 Extreme" programı ile de ekstra olarak Ethernet ve Wi-Fi kartı modellerini de belirtmenizde fayda var çünkü bazı modeller desteklenmiyor.

Hocam kurmaya değmezmiş artık kurmak istemiyorum teşekkür ederim uğraşınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı