i5 4570 az güç tüketiyor

MehmetxX

Femtopat
Daha fazla  
İşlemcim i5 4570 ve hangi teste sokarsam sokayım tam yükte tüm çekirdekler toplam 24 Watt'ı geçmiyor ve işlemcimin TDP'si 84 Watt.
YouTube'deki testlere bakıyorum, en normal şeyde 30 Watt 50 Watt güç tüketiyor.
BIOS'u sıfırladım ama bir şey değişmiş değil.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler.
İşlemcim i5 4570 ve hangi teste sokarsam sokayım tam yükte tüm çekirdekler toplam 24 Watt'ı geçmiyor ve işlemcimin TDP'si 84 Watt.
YouTube'deki testlere bakıyorum, en normal şeyde 30 Watt 50 Watt güç tüketiyor.
BIOS'u sıfırladım ama bir şey değişmiş değil.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler.
Sonra bilgisayara format attım ama sonuç aynı. Kafaya takmamın sebebi oyunlarda tatmin olmamam değil, basit bir stok soğutucum var ve işlemciyi yüke sokuyorum 55-60 dereceyi geçmiyor. Kanaatimce 30 40 50 WATT çekebilse 55 değil 65 derece bile olmaz 70'lere fırlar derece.
Hiç daha önce böyle bir şey görmedim. Cinebench R23 Multicore sonucu 2869 ve internette gördüğüm test de 2841 almıştı ve kafam çok karıştı. Oyunlarda memnunum ama işlemcimin ısınmaması beni çok düşündürdü.
Ek olarak elimde i3 4160 bulunuyordu ve onu denedim sonuç olarak o da 16 WATT güç tüketimini geçmedi ve işlemci TDP si 54 WATT, bu işlemci bile şu an takılı olan i5 4570 den daha çok ısındı.
15 dakikalık testtlerde ikisi de ortalama 62-63 dereceleri gördü ve aynı soğutucuda benzer dereceleri vermeleri çok saçma.
Bilgisi olan varsa ve bu konu ile ilgili sohbet edip yardım bulabilirsem çok çok iyi olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı