i5 4570, HD 5450 Sistem yetersizliğinde iyileştirme yapma

fuat ay

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Harita Kadastro
Merhaba Arkadaşlar;
Şuan da kullanmakta olduğum bilgisayarın özelliklerini şöyle sıralayayım.
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 Single Language 64 bit
  • Sistem Üreticisi: Casper
  • İşlemci: İntel Core i5 -3470 CPU @3.20GHz (4CPUs)
  • Bellek: 8192 MB RAM
  • DiretX 11

• Ekran Kartı: Amd Radeon HD 5450
  • Yaklaşık Toplam Bellek: 4853 Mb
  • DAC Türü: İnternal DAC (400MHz)
  • Geçerli Görüntü Modu: 1920 x 1080 (32bit) (60Hz)

Bilgisayarımın özelliklerini dxdiag dan baktım ve yazdım. Minimum maliyetle yeni nesil oyunları oynamak için ne almalıyım? Yada değiştirmem ,eklemem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağınızı ve bütçenizi belirtmelisiniz. Ekran kartını değiştirip çok büyük bir performans artışı sağlanabilir. Ekran kartı dışında güzel bir sisteminiz var.

Güç kaynağını nereden öğrenebilirim bilmiyorum ama bilgisayarın arkasında 230 WAC diye bir şey yazıyor. 150- 200 tl arasında bütçem var. Sistemime uygun alabileceğim ekran kartı ne olmalı?

Yeniden merhabalar arkadaşlar bugün ekran kartı ve güç kaynağı almayı düşünüyorum. 600 tl limitim var. Önerisi olan var mı? Bir de soğutucu almama gerek var mı acaba? Bu arada windows 10 ve şuan daki ekran kartım dxdiag da ATI Radeon HD 7350 gösteriyor.

Son düzenleme:
4GB ram ram takviyesi yapman gerekli. Anakartın modelini yazmadığın için ne şekil takacağını yazamıyorum tek modül 4gb desteklemeyebilir 2x2 gerekebilir.

Eğer psu 400w altı ise 750ti ekran kartı takabilirsin. Fazlaysa r7 370 veya 950ti

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı