i5-4570 Opera GX kasıyor

xDemon

Femtopat
Merhabalar, 5 aya yakın Opera GX tarayıcısını kullanıyorum. 1 aydır bu sorunu yaşıyorum, düzelir dedim ama bu sorun hala devam ediyor. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Sistem bilgilerim;

İşlemcim: Intel Core i5-4570
Ekran kartım: AMD Radeon HD 8350 (1GB)
RAM: 8 GB (1x8)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram ve CPU Limiterin açık olmadığından eminsiniz değil mi? Bende kullanıyordum bir dönem. Kanser oldum Firefox'a geçtim şuan kafam rahat.

Merhabalar, 5 aya yakın Opera GX tarayıcısını kullanıyorum. 1 aydır bu sorunu yaşıyorum, düzelir dedim ama bu sorun hala devam ediyor. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Sistem bilgilerim;

işlemcim: Intel Core i5-4570
Ekran kartım: AMD Radeon HD 8350 (1GB)
RAM: 8 GB (1x8)

Hocam Opera GX diğer tarayıcılara göre yavaş hız istiyorsanız Edge öneririm.

Öncelikle, kullandığınız eklentilere bir göz atın, hepsini devre dışı bırakıp tarayıcıyı kullanmayı deneyin. Bu sorunun 1 ay öncesine kadar gözlemlenmediğini belirtmişsiniz, 1 ay öncesinde herhangi bir eklenti kurduysanız onu devre dışı bırakıp deneyin.

Ayrıca, Shift + ESC kombinasyonu tarayıcının görev yöneticisini açar, buradan hangi sekmenin/eklentinin ne kadar kaynak kullandığına bakabilirsiniz.
1619434567037.png

Yukarıda belirttiklerim işinize yaramadıysa şunu denemekte fayda var:
URL çubuğuna opera://update yazıp aratın,
Açılan sayfada Geri getir...'e tıklayın,
1619434320204.png

İlk seçeneği seçin, seçeneğin açıklamasını okuyarak neyin sıfırlanıp neyin olduğu gibi kalacağını anlayın.
1619434355740.png

Geri getir'e tıklayıp tarayıcınızın ayarlarını sıfırlayın, bu çözüm yöntemi birçok kişinin "kasma" problemini çözüyor gözlemlediğim kadarıyla.

Öncelikle, kullandığınız eklentilere bir göz atın, hepsini devre dışı bırakıp tarayıcıyı kullanmayı deneyin. Bu sorunun 1 ay öncesine kadar gözlemlenmediğini belirtmişsiniz, 1 ay öncesinde herhangi bir eklenti kurduysanız onu devre dışı bırakıp deneyin.

Ayrıca, Shift + ESC kombinasyonu tarayıcının görev yöneticisini açar, buradan hangi sekmenin/eklentinin ne kadar kaynak kullandığına bakabilirsiniz.
Eki Görüntüle 993189
Yukarıda belirttiklerim işinize yaramadıysa şunu denemekte fayda var:
URL çubuğuna Opera://update yazıp aratın,
Açılan sayfada geri getir...'e tıklayın,
Eki Görüntüle 993181
İlk seçeneği seçin, seçeneğin açıklamasını okuyarak neyin sıfırlanıp neyin olduğu gibi kalacağını anlayın.
Eki Görüntüle 993185
Geri Getir'e tıklayıp tarayıcınızın ayarlarını sıfırlayın, bu çözüm yöntemi birçok kişinin "kasma" problemini çözüyor gözlemlediğim kadarıyla.

Öncelikle uğraşıp bunu yazdığın için teşekkür ederim. Bunun sonucunda herhangi bir parolam veya kredi kartı bilgilerim silinecek mi?
Sorun çözüldü. Yardımcı olan olamayan herkese çok teşekkür ederim iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Öncelikle uğraşıp bunu yazdığın için teşekkür ederim. Bunun sonucunda herhangi bir parolam veya kredi kartı bilgilerim silinecek mi?
Sorun çözüldü. Yardımcı olan olamayan herkese çok teşekkür ederim iyi günler dilerim.
Sorunu çözen neydi tam olarak? Aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara da yardımcı olabilmek için soruyorum.

Geri
Yukarı