i5-4570 Sistem çalışıyor ancak ekran gelmiyor

Enahaine

Decipat
Makaleler
1
RAM
16 GB DDR3 Ram 1600MHz
SSD veya HDD modeli
Lunatic Elite 256 GB + HI-LEVEL 128 GB SSD (SATA)
Ekran kartı
GTX 1050Ti
Anakart
asus h81m-p plus
İşlemci
i5-4570
Bilgisayarım dün çalışıyordu benim kafasızlığımdan dolayı bozduldu. Yeni monitör aldım BenQ XL2411k sonra çift monitör yapmaya başladım. BenQ monitörü aldıktan sonra bilgisayar ekranı açılışta devreye girmiyordu BIOS'a girme ekranı falan gözükmüyordu Windows açılana kadar ekran gelmiyordu. Hoş geldin yazısı olan yere kadar. Sıkıntı etmiyordum ama dün performans yüzünden Windows 8.1 yapmaya çalıştım. İleriye bastığım gibi ekran gitti gelmedi sonrasında bende niyeyse bilgisayarı kapattım. Belki yükleme iptal olur diye ama büyük ihtimalle Windows kurulu değil şu an bilgisayarda sonra RAM'leri deneyim dedim çıkarıp silgi ile sildim tam takarken bir tanesi yere düştü bir şeyi var mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramleri oturturken klik sesini duydunuz mu hocam? Benim de başıma böyle bir şey gelmişti. Anakartı alttan elinizle destekleyin, ramin ilk önce bir tarafını sonra kilit tarafını oturtturun. Klik sesi duyulsun.

Şu an pc de açılışta hiçbir görüntü yükleme ekranı vs. yoksa, bios pilini çıkartın tekrar takın sıfırlasın kendisini. Daha sonra temiz windows kurulumu yapın. Benim başıma geldiğinde, ilk bios pilinden şüphelenmiştim anakart eski olduğu için, daha sonra rami güzel oturtunca düzelmişti. Siz biosu sıfırlamayı bir deneyin bakalım zaten format atmışsınız bir zararı olmaz.

Şu an PC de açılışta hiçbir görüntü yükleme ekranı vs. yoksa, BIOS pilini çıkartın tekrar takın sıfırlasın kendisini. Daha sonra temiz Windows kurulumu yapın. Benim başıma geldiğinde, ilk BIOS pilinden şüphelenmiştim anakart eski olduğu için, daha sonra RAM'i güzel oturtunca düzelmişti. Siz BIOS'u sıfırlamayı bir deneyin bakalım zaten format atmışsınız bir zararı olmaz.

Yok hocam olmuyor ne lanet bir şeymiş her şeyi denedim olmadı gene.

Dahili grafik varsa oradan görüntü almayı dene. Belki sorun ekran kartındadır.

Bilmiyorum RAM'lerden galiba hocam eski PC'deki RAM'i taktim. Ana ekrana görüntü gelmedi ama kâfi.

Sorun neydeymiş hala bilmiyorum eski PC'deki RAM'i taktım Windows kurdum sonra şu anki RAM'leri taktım çalışıyor RAM'lerdede sıkıntı yokmuş neden olabilir acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20221225_144121.jpg
    IMG_20221225_144121.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Eğer yeni monitörünün giriş portları arasında geçiş gibi bir ayarı varsa ondan olabilir. Veya görüntü kablosundan ötürü. Görünüşe göre eski monitör VGA.

Yeni konular

Geri
Yukarı