i5 4590 APU'ya çevirme

.
araştırdığımda işlemcimin içinde dahili olarak hd graphics 4600 kartının olduğunu gördüm r5 220 den daha iyiymiş ve ekran kartını kasayı açıp sökmeden biostan geçebiliyormuşum sanırım doğru mu

Son düzenleme:
.
araştırdığımda işlemcimin içinde dahili olarak hd graphics 4600 kartının olduğunu gördüm r5 220 den daha iyiymiş ve ekran kartını kasayı açıp sökmeden biostan geçebiliyormuşum sanırım doğru mu
Anakarta Kabloyu bağlamanız gerekiyor ve bence evet R5 220den daha iyi performans alma olasılığı var.

.
R5 220'nin 650 MHz civarında çekirdek hızı varmış, HD 4600'ün ise 1100'e kadar çıkabiliyor. Çok büyük ihtimal HD 4600 daha iyi. Ekran kartını sökmeniz şart.

ekran kartını sökmem şart değilmiş
R5 220'nin 650 MHz civarında çekirdek hızı varmış, HD 4600'ün ise 1100'e kadar çıkabiliyor. Çok büyük ihtimal HD 4600 daha iyi. Ekran kartını sökmeniz şart.
ekran kartını sökmem şart değilmiş forumda başka bi konuda bir arkadaş uygulamalı anlatmış biostan ekran kartı yuvasını kapatıp gpuyu aktif ediliyormuş

ekran kartını sökmem şart değilmiş

ekran kartını sökmem şart değilmiş forumda başka bi konuda bir arkadaş uygulamalı anlatmış biostan ekran kartı yuvasını kapatıp gpuyu aktif ediliyormuş
Elbette BIOS ayarıyla yapılabiliyordur ama ekran kartını sökmek zor olmasa gerek bence, hele de R5 220 gibi low profile bir kartı.

Görüntü kablosunu anakarta bağlayıp direkt dahili grafik birimini çalıştırabiliyor musun?

Hocam böyle bir karşılaştırma yapmayalım. 1060'ın saat hızı base 1506 MHz boost 1709 MHz iken 3080'in saat hızı base 1440 MHz boost 1710 MHz, aynı mimari olsun dersek 1080'in base 1607 MHz boost 1733 MHz. (Her GPU için TechPowerUp kaynağını kullandım)

Hocam böyle bir karşılaştırma yapmayalım. 1060'ın saat hızı base 1506 MHz boost 1709 MHz iken 3080'in saat hızı base 1440 MHz boost 1710 MHz, aynı mimari olsun dersek 1080'in base 1607 MHz boost 1733 MHz. (Her GPU için TechPowerUp kaynağını kullandım)
Üst seviye kartlarda kesinlikle böyle bir karşılaştırma yapılmamalı elbette. Burada karşılaştırılan söz konusu iki kart, "görüntü alabilmek için" üretilmiş alt segment kartlar ve kağıt üstündeki karşılaştırmalarda her iki kart da birbirine üstünlük kurmayı başarmış. Bariz farklılık ise saat hızında ve sistemden paylaşılan RAM'in frekansı veya RAM sayısına bağlı olarak veri yolu hızı gibi duruyor.

R5 220'nin, HD 4600'ün aksine çok sağlıklı ve detaylı testleri yok ancak ayrı videolardan yaptığım karşılaştırmadan sonra, HD 4600'ün üstün olduğuna karar verdim ve farkın, konu sahibinin sistemdeki RAM'inin/RAM'lerinin bilgisine sahip de olmadığım için, saat hızları olabileceğine kanaat getirdim.

Son düzenleme:
arkadaşlar yardımlarınız için hepinize teşekkürler (konuyla ilgili bilgisi olmayıp konuşan arkadaş hariç) ekran kartımı söktüm biostan işlemci grafik kartını aktifleştirdim setupını kurdum ayarlarını yaptım vrami 1024 yazmama rağmen 576 olup durdu onu anlamadım ama zaten oynıyacağım en çok vram isteyen oyun cs go o da 256 vram istiyor yani sorun yok fpsim gayet iyi oldu konu burda bitmiştir sağolun

Yeni konular

Geri
Yukarı