i5 4590 işlemci yükseltmeyle ne kadar idare eder?

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Arkadaşlar i5 4590 işlemcim var ve ekran kartı ile RAM artırımıyla kaç yıl 2K'da üst düzey performans alabilirim? Ekran kartı ve RAM konusunda bayağı bir takviye yapacağım zira. Lakin işlemci için güncelleme yapmam imkansız. Zira Z97 anakart kullanıyorum.

Pek idare edeceğini sanmıyorum. Alacağınız donanıma göre darboğaz ihtimali oluşabilir. Şunu da unutmamak lazım 1080P oyunculuk için Intel gayet yeterli ama iş 2K ve açık dünya seviyelerine gelirse darboğaz görebilirsin.

Ben mi alıyorum ben söyleyeyim?
O zaman brnim mesajıma da bilmeden cevap verme başka mesajlara da bakarsan haklı olduğumu görebilirsin ama neyi anlatıyorum ki
2K oyunculuk için geliştirilmedi o. He Half-Life 2 falan dersen benim ki de açıyor.

Ne alacağını biliyor musun ki boş boş konuşuyorsun?

i5 4590 2K'da darboğaz yapar 2K'da oynamasını için iyi bir ekran kartinin olmasi lazim ve eski nesil bir işlemci darboğaz yapar ne alacağini bilmesem bile birazcık saksıyı çaliştirinca anlaşilabiliyor

Anakart değiştirmek istemiyorsanız 4. nesil bir i7 alın. Yaninada RX570, RX580, 1650 Super, beslerse de 1660 alın. Bu sistem 1080P için goturur. Yoksada bir SSD alın.

Arkadaşlar i5 4590 işlemcim var ve ekran kartı ile RAM artırımıyla kaç yıl 2K'da üst düzey performans alabilirim? Ekran kartı ve RAM konusunda bayağı bir takviye yapacağım zira. Lakin işlemci için güncelleme yapmam imkansız. Zira Z97 anakart kullanıyorum.

i5-4590, 4 çekirdekli işlemci artık 4 çekirdek devri yavaş yavaş kapanıyor. Artık AAA mertebesindeki ağır oyunlar en az 6 çekirdek istiyor.

i5-4590 ile 2K çözünürlükte nasıl bir performans verir bilemiyorum ama ben i7-4790 ile RTX 2060 kullandım i7-4790 ile çok darboğaz yaşanıyordu 1080P'de.

Z97 çipsetli anakart kullansan da işlemcin overclock edilemiyor. Belki 4790K alırsan daha iyi olur. Overclock yaparsın 4,5GHz-4,8GHz hızlarında idare eder.

Geri
Yukarı