i5-4590 Sistem için Windows sürümü önerisi

NewYear1999

Centipat
Yer
Bursa/Gemlik Türkiye [16600]
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5-4590 3.30 GHz (4 Core)
8 GB Samsung 1600 MHz RAM
240 GB Hikvision SSD
1 TB Toshiba HDD
450 W Güç Kaynağı
AMD Radeon R7 240 Ekran Kartı (4 GB)
Windows 10 22H2 Home Single Language x64
BIOS: American Megatrends
Üretici: Casper Bilgisayar Sistemleri A.S
RAM
8 GB,1600 MHz Ram (Tek Kanal)
SSD veya HDD modeli
Toshiba, 1 TB HDD
Ekran kartı
İntel HD Graphics 4600
Anakart
Casper H81H3-M7
İşlemci
İntel Core i5-4590 @3.30 GHz 4 Çekirdek
Şu anda Windows 8.1 Single Language kullanıyorum. Fakat yeni bir işletim sistemi kurmayı düşünüyorum. Sizce sistemime uygun önereceğiniz bir işletim sistemi var mı? (Linux dağıtımları hariç)

1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'u Kaç Kez Kursamda Çok Yavaş Çalışıyor. Bu Yüzden Windows 8.1'den Yukarısına Çıkamam. Fakat Önerini Dikkate Alacağım.
Gereksiz başlangıç uygulamalarını kapatabilirsiniz. Belli aralıklarla ram temizleyici kullanarak bilgisayarınızı bi parça rahatlatabilirsiniz. Çift kanal ram takmanız performansınızı arttıracaktır. SSD de bayağı fark eder. 3 ay önce ben de çift kanal ram ve ssd taktım. Şuan halimden memnunum. 1 hafta içerisinde de işlemci upgrade yapacağım.

Gereksiz başlangıç uygulamalarını kapatabilirsiniz. Belli aralıklarla ram temizleyici kullanarak bilgisayarınızı bi parça rahatlatabilirsiniz. Çift kanal ram takmanız performansınızı arttıracaktır. SSD de bayağı fark eder. 3 ay önce ben de çift kanal ram ve ssd taktım. Şuan halimden memnunum. 1 hafta içerisinde de işlemci upgrade yapacağım.
Evet Belki SSD Alırsam Yavaşlama Geçebilir, Teşekkür Ederim.

Windows 10'u kaç kez kursamda çok yavaş çalışıyor. Bu yüzden Windows 8.1'den yukarısına çıkamam. Fakat önerini dikkate alacağım.

Bu durumda tek seçeneğiniz Custom Windows'lar oluyor. Ben Custom Windows sürümlerini önermiyorum. Fakat kurabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam Win 8.1 sl format atıp yeniden kullanırdım. Bunun dışında SSD, RAM ve diğer dahili bileşen yükseltmeleri yapmadan bilgisayarınız çok hızlanmayacaktır.

Bu durumda tek seçeneğiniz Custom Windows'lar oluyor. Ben Custom Windows sürümlerini önermiyorum. Fakat kurabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam Win 8.1 sl format atıp yeniden kullanırdım. Bunun dışında SSD, RAM ve diğer dahili bileşen yükseltmeleri yapmadan bilgisayarınız çok hızlanmayacaktır.
Windows 8.1'e Yeni Format Attım Yani 8.1 Her Türlü Hızlı Çalışıyor, Sorun Windows 10'un Ne Yaparsam Yapayım Yavaş Çalışması. Aslında Dediğin Custom Windows İşimi Görebilir Ama Ben Her Türlü Orjinal Windows Kullanmayı Tercih Ederim. Bu Yüzden Tek Çarem Sistem Yükseltmesi Gibi Gözüküyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı