i5 4590 sistem kapat komutunu algılamama sorunu

Ahmetcan Ay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Günaydın arkadaşlar,

Bilgisayarıma kapat komutunu verdikten sonra ekran gidiyor harddisk ışığı sönüyor fakat hala çalışır vaziyette kalıyor. Çözümü nedir?

Sistemim:
Core i5 4590 |MSI H81 CHİPSET |AMD R7 240 | Crucial 2x6 |Toshiba DT01ACA100 1 TB

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemime 3 kere W10 kurdum fakat her kurduğumda bilgisayarımın başına bir şeyler geldi. Harddiski tamamen biçimlendirdim yine kurdum yine stabil çalışmadı. Ben ne kadar da W10 kullanmak istesem de bilgisayarım izin vermiyor. Sizce sürümün'den olabilir mi? Benim kurduğum W10 2015 senesindeki sürümdü.

Bir daha konu açmaya gerek yok diye düşündüğüm için buraya yazıyorum.

Bu sorun arada bir oluyor PSU eski bu yüzden olabilir mi? Birde Windows 10 kurarken seçeneklerde özel yerine yükselti seçtiğimde dosyalarım silinmiyor sadece Windows 10'u yüklüyor değil mi? Dosyalarım olduğu gibi kalıyor doğrumu biliyorum?

Sistemime 3 kere W10 kurdum fakat her kurduğumda bilgisayarımın başına bir şeyler geldi. Harddiski tamamen biçimlendirdim yine kurdum yine stabil çalışmadı. Ben ne kadar da W10 kullanmak istesem de bilgisayarım izin vermiyor. Sizce sürümün'den olabilir mi? Benim kurduğum W10 2015 senesindeki sürümdü.

Bir daha konu açmaya gerek yok diye düşündüğüm için buraya yazıyorum.

Bu sorun arada bir oluyor PSU eski bu yüzden olabilir mi? Birde Windows 10 kurarken seçeneklerde özel yerine yükselti seçtiğimde dosyalarım silinmiyor sadece Windows 10'u yüklüyor değil mi? Dosyalarım olduğu gibi kalıyor doğrumu biliyorum?
Doğrudur. Siz oradaki önergeleri izleyin yeter fakat, en iyisi Windows 10 OEM key satın alıp, temiz kurulum yapmak.

Benim bilgisayarım hazır bilgisayardı. Lisanslı W10 vardı Bios pilini çıkarıp taktım. W7 kurdum. harddiski biçimlendirdim tekrar W7 kurdum bunlara rağmen W10 key biosta olabilir mi? Bir daha key almam gerekir mi?

Benim bilgisayarım hazır bilgisayardı. Lisanslı W10 vardı Bios pilini çıkarıp taktım. W7 kurdum. harddiski biçimlendirdim tekrar W7 kurdum bunlara rağmen W10 key biosta olabilir mi? Bir daha key almam gerekir mi?
Keşke Windows 7 kurmadan önce Windows 10 keyi not alsaydınız. Büyük ihtimal duruyordur. Tekrar sıfırdan temiz Windows 10 kurulumu yapın. Hiç olmadı birkaç gün idare eder daha sonra "KEY" alırsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı