i5 4590 Sistem mavi ekrandan sonra 10 saniye sonra reset atıyor

fyuhg1787

Hectopat
RAM
12 GB 1600 MHz
Ekran kartı
MSI Rx 570 4 Gb
İşlemci
i5 4590
Dün PC'yi açtığımda mavi ekran hatası vermişti. 10 dakikaya yakın o şekilde biraktim fakat %0'dan ileriye gitmeyince kasanın düğmesine basılı tutup kapadım. O zamandan beri ne zaman düğmeye tekrar bassam 10 saniye kadar kasa çalışıyor, sonra kapanıp bu şekilde reset atmaya devam ediyor. Monitöre görüntü gelmiyor.

RAM'leri teker teker çıkarıp denedim sorun devam etti.
İşlemcinin içindeki macunu yenileyeyim dedim, içerideki macun daha duruyor olmasına rağmen biraz daha sürdüm yine olmadı. BIOS pilini bir süreliğine çıkarıp taktım bu da işe yaramadı. Galiba PSU da sorun var (2020 de almıştım) ama bir de buraya sorayım dedim. Hard disk bayağı eski (2014), ondan da mi sorun olabilir acaba?

Ekran kartınin da olmak üzere kasadaki tüm fanlar ve ışıkları çalışıyor (10 saniyeliğine) sonra kapanıyor.
Sisteme çalışan bir yedek PSU ve ekran kartı taktım, sonuç aynı. Anakart ya da işlemcide mi bir sıkıntı var acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denediğiniz ram'lerin ikisi de bozuk olabilir. Farklı bir ram, Farklı bir power deneyin. Bir de anakart işlemci pinlerinde yamulma vs var mı diye kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı