Çözüldü i5 4590 Sistem Valorant sabit 60 FPS vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
HD Graphics 4600 kullanıyorsunuz. 4 GB daha eklerseniz belki 60 FPS geçebilir ama ondan önce ekran kartınızın boyutu ne kadar onu bilmeniz lazım. Ayrılmış video belleği 512MB olamıyorsa fazla etki etmeyebilir. Çözünürlük ayarlarından, gelişmiş ayarlara girip o kısmı çekebilir misiniz?
Hocam bugün girdiğimde 70 ile 30 arası çok dalgalanma oluyordu. Yani ben şu an 30 60 arası FPS alıyorum. Sabit 60FPS için 8 GB RAM yeterli mi diye konu açtım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şunu bir deneyin. 512 MB olursa 4 GB RAM alın derim.
Kullandığınız sistem Windows 10 üzerine mi kurulu bir de?

Şimdi 2x4GB RAM, i3 6100 işlemci ile normal sürücü ile (DCH değil) ve videodaki ayarlama ile bu boyuta getirerek Valorant'ta 90 FPS alıyorum en düşük 60 oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    19 KB · Görüntüleme: 23
Hocam normal mi bilmiyorum ama tüm droplar gitti sadece 5dk da bir 3 saniyeliğine oluyor. Sizce 4 GB RAM ekliyim mi?

Bence 4 GB RAM eklemeniz hem oyunda +10 FPS bile fazla almanıza hem dropların tamamen gitmesine hem de ortalama uygulamalarda(Chrome üzerinde başka bir şey çalıştırırken ya da basit video edit programı gibi) kullanırken bile farkını hissedebilirsiniz kısacası evet.
@İbrahimBEerkay eğer çözümüm işe yaradıysa çözüm olarak raporlayabilir misin ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı