i5 4590 Sistem Yükseltme Önerisi

TBekler

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize iyi forumlar, aranıza yeni katıldım. Birkaç sorum olacak.
2014 Ağustos ayında topladığım sistemimi zaman zaman güncelleyerek aşağıdaki gibi yaptım, fakat 2018 Ocak sonu itibariyle değiştirmeyi düşünüyorum. Geç bile kaldığımı düşünüyorum ama maddi olarak sıkıntılarım ancak o zaman bitecek. Sizce değiştirmeli miyim?
Overclock vs herhangi bir işlem uygulamıyorum, standart oyuncuyum. İşimden geri kalan vakitlerimde tüm zamanımı oyun oynayarak geçiriyorum.

2014 yılında topladığım sistem :
  • MSI Z97 PC Mate Anakart
  • Intel i5 4590 işlemci
  • Zalman CNPS14X işlemci soğutucusu
  • 16 GB Kingston RAM(MHz hatırlamıyorum.)
  • Asus R9 280x Rog Strix 3GB 384 Bit Ekran Kartı
  • Corsair 750W modüler PSU
  • 120 GB SSD + 2 TB HDD
  • Corsair Graphite 230T
  • Logitech G300S mouse
  • Logitech G213 klavye
  • LG 25UM58-p 21:19 Geniş Ekran Monitör
Sizce değiştirmeli miyim, yukarıdaki sistemle BF1, BF4, PUBG, CS:GO vs oyunları rahat rahat oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknoloji kısmını geçip bir paragraf sorusu çözür gibi çözelim senin sorunu. İşinden kalan vakitlerde hep oyun oynuyorsun BF1 vb. oynadığın tüm oyunlarıda mevcut sahip olduğun sistem rahat rahat oynatıyor. Sistem demekki işini görüyor. Çok eskimeden satıp yeni mimarilere geçeyim diyorsan sen bilirsin ama işini gören birşeyide satıp fuzuli masraf yapılması bana saçma geliyor.

İşlemcini i7 4790k ile güçlendirebilirsin. Ekran kartı da GTX 1080 gibi bir kart alırsan güzel bir geliştirme olmuş olur. i7 4790k hala çok güçlü bir işlemcidir.

Teknoloji kısmını geçip bir paragraf sorusu çözür gibi çözelim senin sorunu. İşinden kalan vakitlerde hep oyun oynuyorsun BF1 vb. oynadığın tüm oyunlarıda mevcut sahip olduğun sistem rahat rahat oynatıyor. Sistem demekki işini görüyor. Çok eskimeden satıp yeni mimarilere geçeyim diyorsan sen bilirsin ama işini gören birşeyide satıp fuzuli masraf yapılması bana saçma geliyor.

Aslına bakarsanız söylediğiniz de çok haklısınız fakat ileri de sistemim çok eskidiğinde değiştirme gibi bir durumum söz konusu olmayabilir. Elimde imkan varken işimi sağlam alıp twitchten yayın izlemek zorunda kalmak istemiyorum. Birazcık yenilik hastalığım var.

İşlemcini i7 4790k ile güçlendirebilirsin. Ekran kartı da GTX 1080 gibi bir kart alırsan güzel bir geliştirme olmuş olur. i7 4790k hala çok güçlü bir işlemcidir.

Sistemi komple yenilemek yerine bu güncelleme sizce ne kadar mantıklı olur ? 4 senedir aynı donanım ile devam ediyorum, bu güncelleme ne kadar götürür beni ?

Bencede bir İ7 güncellemesi ve GTX1080 güncellemesi sizi uzun süre götürecektir tabi bu teknolojinin gelişme süresinede bağlı biraz.

Yeni konu açıp konu kirliliği yaratmamak adına güncel olarak bu konu üzerinden devam edelim.
2017 senesinde tavsiye istemiştim, buna istinaden sistemde değişiklik ekran kartı ve monitörde oldu.
ekran kartı 1050 ti, monitör BenQ 24" XL2411 oldu.

Yetmediğini fark ettim aldığım fps değelreri sonucunda. Yeni bir sistem toplamak istiyorum, yardımınıza ihtiyacım var.
Kasa, psu, hdd ve ssd olarak hali hazırda olanları kullanacağım. Yeterli olacağını düşünüyorum.

Maks bütçe 5.250 TL, marka takıntım yok.

Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı