i5 4590 ve GTX 1660 Ti Darboğaz Problemi

Overclock yapamasanız dahi 4790 ile en azından fazla anlık FPS düşüşü pek görmezsiniz. Benim Z97 anakartım olmasına rağmen 1600Mhz bellekleri 1866 MHz dahi yapamamıştım, bilginiz olsun. Stok 4790K ile yolunuza devam edin. İyi günler dilerim

Selam, RAM leri 2x4 8 GB denediniz mi? İlave olarak işlemciyi direkt turbo frekansta çalıştırmayı denediniz mi ?

Son düzenleme:
Selam, RAM leri 2x4 8 GB denediniz mi? İlave olarak işlemciyi direkt turbo frekansta çalıştırmayı denediniz mi ?
Selam, RAM'ler 4 modül olmasına rağmen anakartın özelliği ile dual channel çalışıyor, o yüzden 2 modüle düşürmem RAM miktarımı azaltmaktan başka bir işe yaramaz.

İşlemci oyun sırasında zaten turbo frekansta çalışıyor, BIOS'ten yaklaşık %15'e kadar overclock edebiliyorum ama darboğaz overclock ile kurtarılabilecek gibi değil, zaten CPU'yu değiştireceğim.

6. Nesil 6500 1060'a yer yer yetersiz kalıyor, öyle diyeyim sana.

6. Nesil 6500 1060'a yer yer yetersiz kalıyor, öyle diyeyim sana.
i5-6500 ile bendeki i5-4590 aynı performansta (Cinebench R15 sonuçları bile aynı çıkıyor). Ama evet bu işlemciler için normalde maksimum GPU GTX 1060.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…