i5 4590 ve GTX 960 Tabanlı Sistem Toplama

@SametK Adlı arkadaşımızın belirttiği gibi o sistem seni baya bir götürür. En erken 3-4 yıl sonra işlemciyi ve rami upgrade edersin o da çok zorunlu değil.

Böyle yapsam İ3 4170 yeterli olur mu, gtx 970 e.
Ben bilgisayar işinden pek anlamam ama darboğaz olması için işlemcinin oynanan oyunu kaldırmaması mı gerek; yoksa direk işlemci+ekran kartı beslemesiyle mi alakalı.Sonuçta grafikleri yüksek oyun oynamayacam(vaktim yok)

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    56,6 KB · Görüntüleme: 223
Katılmıyorum. 4GB alınacaksa GTX 970 alınmalı. 4 GB gereksiz bence. i5 4460 yapıp biraz daha bütçe koyup GTX 970 alınabilir illaki 4 GB olsun derse arkadaş. Tabi ona kalmış. :)

@teknopatik Bütçenizi belirtir misiniz ? O ana kart gereksiz bence 150 tl ye msi h81 p33 alınıp işlemcide 4460 alınırsa Galiba GTX 970 e bütçeniz denkleşir.
Yaniliyorsunuz. Bizzat 960 2G kullanıyorum, GTA 5te VRAM can sıkabiliyor. Parası varsa tabiki 970 alsın.

Tabiki dar boğaz yaşanmaz. Millet G3258 ve GTX 970 kullanıyor. Technopat ın youtube sayfasına bakabilirsiniz G3258 ile Titan x i test ediyorlar. O seni aydınlatacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabiki dar boğaz yaşanmaz. Millet G3258 ve GTX 970 kullanıyor. Technopat ın youtube sayfasına bakabilirsiniz G3258 ile Titan x i test ediyorlar. O seni aydınlatacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
G3258'i oc'siz kullansalardı her türlü orda darboğazı görürdük. 4.4 ghz'de çalışıyo o işlemci.

G3258'i oc'siz kullansalardı her türlü orda darboğazı görürdük. 4.4 ghz'de çalışıyo o işlemci.
G3258 çift çekirdekli. İ3 4160 ise 2 sanal 2 gerçek. Oyunlarda falan 4 çekirdek olarak görünüyor. Araştırarak başka testler de bulabilirsiniz.
Bu da test videosu:
Bu da i5 4440 vs i3 4130:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı